Jump to content

Ukraden pa pronađen skuter


damarko

Preporučene objave

Pozdrav ljudi,

 

trebam savjet, pomoc ili sto god moze.., unaprijed hvala !

 

 

Znaci, dana 07.11.2011. godine u Zagrebu preko noci s nedjelje na ponedjeljak mi je ukraden skuter ispred kuce. Da stvar bude gora, popeli su mi se u stubiste i ukrali kacigu i tenisice. Istog jutra, kada sam to primjetio otisao sam na policiju prijaviti kradju motora. Iako sam na policiji molio da odu uzet otiske na ulaznim vratima od kuce itd, oni to nisu zeljeli uciniti. Ispunili su potrebnu papirologiju, 10 puta me pitali da "Dali sam svjestan da je lazna prijava kazneno djelo ?" (sto me posebno isfrustriralo) i nakon toga poslali doma s izjavom "kada ga nadjemo, javiti cemo se"...

 

Taj dan ja sam na svim radijskim postajama, motoforumima, drustvenim mrezama objavio da mi je ukraden skuter i da nudim novcanu nagradu za informaciju.. Javljali su se razni ljudi, ali nista od toga...

 

Svaki dan sam pratio oglasnike, forume itd nebi li nesto nasao...

 

Dana 06.03.2012. godine, na "njuskalu" sam pronasao svoj skuter...prodaje ga netko.. evo link na oglas:

 

http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-runner-125-vxr-200-cm3-oglas-4627686

 

 

Odmah sam otisao na policiju prijaviti to, unaprijed sam naveo 10ak tocki po kojima cu ga prepoznati, oni su nazvali "prodavaca" dogovorili dolazak kod njega drugi dan kako bi pogledali skuter.

 

Drugo jutro, mi idemo gledati skuter, dolazimo tamo, MOJ skuter, sve isto kako sam i ja naveo, svaka tocka, ogrebotina, izguljeni seraf, tvornicka greska na sicu, vrsta gume, kvar na brojacu kilometara i jos 10ak sitnica..

 

Decko kod koga je nadjen, priznaje nakon 10 minuta da je znao da je ukraden, da ga je kupio od drugog decka koji zivi cca 500 m od mene, i da zna da su ga za njega ukrala neka dvojica.. Priznaje da je preko oglasnika nabavio drugu ramu od istog modela samo 125 ccm (moj je bio 200 ccm) da ga je preslozio na tu ramu i sada ga prodaje..

 

Ja sav sretan, u marici se vozim sa svojim skuterom nazad... e tu pocinje moja agonija..

 

Policija mi je rekla kako cu ga dobiti nazad za max 30 dana, dok se obavi potrebna papirologija.

 

Decko kod koga je skuter pronadjen, u stanici priznaje sve i "otkucava" decka od kojeg je kupio. Doticnog privode, on ne priznaje nista, sve opovrgava pa ga ovi isto popodne pustaju jer nemaju nista protiv njega...

 

I za sve to, iskreno me bas briga, veselim se sto sam nasao svoj skuter...

 

Prolaze dani, tjedni, ja se raspitujem...biti ce, biti ce, biti ce itd... 01.04. oni su u DO poslali zahtjev za vjestacenjem kako bi mi ga mogli vratiti, do danas, ja nisam nista dobio, ovi sa DO ne odgovaraju, nemam nista...

 

Cak sam isao i sam na DO na uvid u spis, i kada bi dosao tamo, rekli bi mi kako jedino sto oni vide je to da se ceka da sudac potpise nalog za vjestacenje... od 01.04.0 do danas..

 

Odem na policiju pitati sto je, i nemogu doc do "svog" istrazitelja jer je na godisnjem, od kraja prvog tjedna u 8. mjesecu do 03.09.2012.

 

Eto, ukratko sam Vam ispricao svoju pricu, ja skutera nemam, ovi su na slobodi, osjecam se uzasno, isfrustrirano i jadno. Sto god da napravim, nema nikakvih pomaka...

 

Sto mi je ciniti ?

Kako da se postavim ?

Mogu li ikako ubrzati proces ?

Kakav je to proces ?

 

Dajte mi pomozite, molim Vas.

 

ps. oprostite ako sam stavio temu na pogresno mjesto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci, u biti, sasvim je normalno da:

 

1. Ja nadjem svoj skuter a policija ne radi nista.

2. I jedan i drugi pocinitelj setaju slobodno kao da nikada nista napravili nisu.

3. Da ostanem ostecen za kacigu koja kosta 1800 kn i tenisice od 600 i nikome nista.

4. Da vec skoro godinu dana hodam pjesice, odnosno vozim se u tramvaju, odnosno vozim auto od mame koji trosi 10 l u odnosu na skuter koji trosi 3.5 l, ostecen sam novcano i vremenski jako puno, i po pitanju toga, opet nikome nista.

5. Da skuter stoji u nekom spremistu, hrdja i trune jer ga se ne vozi, i samim time gubi na vrijednosti ?

6. Da dobijem svoj skuter nakon ko zna koliko vremena, bez svoje rame, znaci u dijelovima, jer je realno, ovaj tip vlasnik rame na koju je sada slozen.

 

 

I na sve to, ja na kraju ne mogu nista i trebam biti zadovoljan ishodom istog ?

 

Stvarno se osjecam grozno, shvatite me..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano za štetu

Članak 155.

(1) Prijedlog za ostvarivanje imovinskopravnog zahtjeva u kaznenom postupku podnosi se tijelu kojem se podnosi kaznena prijava ili sudu koji vodi postupak.

(2) Prijedlog iz stavka 1. ovog članka, može se podnijeti najkasnije do završetka dokaznog postupka pred prvostupanjskim sudom.

(3) Osoba ovlaštena na podnošenje prijedloga dužna je određeno naznačiti svoj zahtjev i podnijeti dokaze.

(4) Ako ovlaštena osoba nije stavila prijedlog za ostvarivanje imovinskopravnog zahtjeva u kaznenom postupku do podizanja optužbe, izvijestit će se da taj prijedlog može staviti do završetka dokaznog postupka.

 

 

Vezano za prava oštećenog:

Članak 47.

U kaznenom postupku oštećenik ima pravo:

1) služiti se vlastitim jezikom i na pomoć prevoditelja,

2) podnošenja prijedloga za ostvarivanje imovinskopravnog zahtjeva, te privremenih mjera njegova osiguranja,

3) imati opunomoćenika,

4) upozoravati na činjenice i predlagati dokaze,

5) prisustvovati dokaznom ročištu,

6) prisustvovati raspravi i sudjelovati u dokaznom postupku, te iznijeti završni govor,

7) razgledati spise i predmete,

8) podnijeti žalbu pod uvjetima propisanim ovim Zakonom,

9) podnijeti prijedlog za progon i privatnu tužbu sukladno odredbama kaznenog zakona,

10) biti obaviješten o odbacivanju kaznene prijave, ili odustajanju državnog odvjetnika od kaznenog progona,

11) preuzeti kazneni progon umjesto državnog odvjetnika,

12) zatražiti povrat u prijašnje stanje,

13) biti obaviješten o ishodu kaznenog postupka.

 

O početku postupka bit ćete obavješteni pismeno, na prijavljenu adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče brzine postupka, tu ne možete baš puno, osim čekati i informirati se kod DORH-a
Da li se i u ovom slučaju može pozivati na pravo na suđenje u razumnom roku i očekivati kakvu naknadu po toj osnovi? Da li se može reći da on već godinu dana čeka da se utvrde njegova prava građanske naravi u jednom zapravo vrlo jednostavnom slučaju.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija