Jump to content

porodiljna naknada


Visnja1964

Preporučene objave

Poštovani!

Lani sam zatvorila trgovači obrt i ostala sam dužna poreznoj upravi doprinose za zdravstveno i mirovinsko nekih 15-ak tisuća kuna. ove godine u 4 mjesecu sam si našla posao, također u trgovini i prijavljena sam na neodređeno. Sad sam ostala trudna i trebala bi na porodiljni, zanima me da li ću dobivati barem minimalnu porodiljnu naknadu (1663,00 kn) bez obzira na postojeći dug? hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

U svakom slučaju odgovor ovoj prvoj postavljačici posta štima, jer izgleda više nema obrt i u statusu je nezaposlene osobe dok u ovim drugim slučajevima kada obrtnica ima obrt i dug, prvih 6 mjeseci naknada ne ide jer se isplaćuje iz sredstava HZZO pa se i primjenjuje odredba iz Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju vezana uz isplate naknada na teret HZZO-a, dok drugih 6 ide jer ide direktno na teret državnog proračuna........prema drugoj osnovi, Zakonu o rodiljnim i roditeljskim potporama.

uređeno: od rubens
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija