Jump to content

vrlo komplicirano-otkaz, bolovanje,hzzo,biro


pedoca

Preporučene objave

imam jednu kompliciranu situaciju. nakon deset godina rada kod poslodavca firma je pocela kasnit sa placama u blokadi je vec mjesecima i tako nisam dobila zadnje 4 place. najavila sam poslodavcu otkaz jer ne mogu vise radit bez primanja i dogovorili smo se da mi da otkaz kao tehnoloski visak, da ne kompliciramo stvari sa mojim izvarednim otkazom.

a i zelim jednog dana ( a to ce bit uskoro) ako firma uđe u stecaj trazit svoju otpremninu iz stecajne mase.

uglavnom zadnji radni dan (u petak)kada sam i odjavljena odlazim iz firme malo ranije jer su me (valjda od stresa) ukocila ledja i vrat (sa kojima vec godinama imam problema) i nisam se skoro mogla pomakniti. uglavnom odem direkt kod doktorice koja je upoznata vec sa mojim problemima sa kraljeznicom i koja mi je vec prije savjetovala fizikalnu ali ja zbog obima posla nisam mogla to sebi priustit (znate vec kako je kod privatnika)..uglavnom doktrica mi daje inekcije za bolove, upuceuje me kod fizijatra i daje mi uputnicu za fizikalnu te mi otvara bolovanje koje ce vjerojatno trajat 20-tak dan ako ne i vise.

znaci zadnji radni dan kad sam odjavljena iz firme, taj isti dan mi je otvoreno bolovanje. i sta sad? ne bih zeljelja da radi toga ispasta moj poslodavac, niti mi je namjera bila odgodit otkazni rok, jer to ionako nema smisla kad ne primam placu.

gdje se moram sada sa tim bolovanjem prijavit? na zavod za zaposljavanje ili moram sa tim bolovanjem ici na HZZZO? i hocu li bit placena od strane HZZO za to bolovanje s obzirom da sam jos uvijek bila zaposlena kada sam ga otvorila ili je to duznost moje bivse firme?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

30 dana nakon prestanka radnog odnosa imaš pravo na naknadu plaće od HZZO-a, direktno te se prilikom prijave na šalteru HZZO treba predočiti doznaka za bolovanje, nakon isteka tih 30 dana prijavljuješ se kao nezaposlena osoba na istom mjestu, a dotle si prijavljena kao osoba na naknadi po isteku radnog odnosa. Poslodavac nema ništa s time ukoliko nećeš poduzimati radnje za zaštitu prava iz radnog odnosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

30 dana nakon prestanka radnog odnosa imaš pravo na naknadu plaće od HZZO-a, direktno te se prilikom prijave na šalteru HZZO treba predočiti doznaka za bolovanje, nakon isteka tih 30 dana prijavljuješ se kao nezaposlena osoba na istom mjestu, a dotle si prijavljena kao osoba na naknadi po isteku radnog odnosa. Poslodavac nema ništa s time ukoliko nećeš poduzimati radnje za zaštitu prava iz radnog odnosa.

ma necu nista poduzimate za zaštitu prava, niti mi je to bila namjera, samo se napokon zelim maknit iz te firme u kojoj vec odavno nisam dobila svoju placu.

ali nisam te bas shvatila najbolje jer do sada se nikad nisam prijavljivala na biro pa nisam upucena. koliko znam na biro se treba prijaviti u roku od 30 dana od kada mi je zaključena radna knjizica u bivsoj firmi. po ovome sto vi kazete, ako sam dobro razumjela, znaci ako sam otvorila bolovanje na zadnji radni dan taj rok je 60 dana za prijavu na biro jer imam pravo na naknadu od HZZZO tih prvih 30 dana s obzirom na bolovanje? i to ce mi cak biti placeno ?!! ovo izgleda predobro da bi bilo istinito!

znaci mogu se vec u ponedjeljak prijavit na salteru HZZO-a sa otvorenim bolovanjem i zakljucenom radnom knjizicom a ne moram odmah na biro nego tek nakon 30 dana kad mi zakljuci bolovanje? ili se isto moram odmah prijavit na biro da mi ne prode onih 30 dana otkad mi je zakljucena radna knjizica. ne bih zeljela da mi se nesto zakomplicira radi ovog bolovanja pa da sucajno izgubim naknadu sa biroa na koju imam pravo 13 mjeseci!

 

puno hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija