Jump to content

Pitanje iz sudske prakse, održava li Prekršajni sud rasprave bez okrivljenika?


Spinn

Preporučene objave

Situacija je sljedeća; prije 17 mjeseci sam bio zaustavljen i izmjerena mi je nedozvoljena količina alkohola u krvi, konkretno 0,8 promila.

Sada sam zbog posla u drugom gradu(na godinu dana) a prošli tjedan su dva policajca došla na moju adresu u rodnom gradu da me dovedu na Prekršajni sud.

U ovom momentu nisam u mogućnosti dobiti slobodan dan i otići doma, pa me zanima hoće li sud održati raspravu bez mene, osuditi me te dostavu obaviti objavljivanjem na oglasnoj ploči ili to nemaju naviku raditi pa ću moći kroz koji mjesec kad dođem doma javiti se na sud da to riješimo, jer volio bih imati priliku izjasniti se pred sudom i zatražiti da me kazne minimalnom propisanom kaznom a ne maksimalnom kako se traži u nalogu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvjestite sud o novoj adresi, sve će se napraviti da vam se osigura pravičan postupak, a u slučaju da budete toliko vješti u izbjegavanju suda (ili da barem sud to tako shvati), rasprava se može održati bez vas, novčana kazna se vremenom zamjeni zatvorskom, te se policiji izda nalog da vas odvedu na odsluženje kazne.

 

Dakle, rješenje je u dobroj komunikaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija