Jump to content

U profesionalnoj mirovini oboljenje sudjelovanje u DR dali su me zakinuli


Portal Croatorum

Preporučene objave

Trebao bi informaciju 2007 sam dobio riješenje za mirovinu na osnovu profesionalne nesposobnosti za rad na osnovu bolesti koja je nastala kao posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu inače SJP, 2001 dajem sporazumni otkaz MUP-u te prelazim u privatni sektor, 2005 završavam na liječenju na psihijatriji dijagnoza kronični PTSP F43.1, F43.0 i F60.2

U riješenju za mirovinu mi piše da je početni koeficijent obračuna mirovine iliti polazni faktor 1.000 dali mi je mirovina dobro obračunata, ako nije dali se može ispraviti retroaktivno i dali mi i prilikom odlaska u profesinoalnu invalidsku mirovinu mora priznati zvanje Samostalnog policajca koje sam imao za vrijeme DR.

 

Molim odgovor i pomoć !!:mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebao bi informaciju 2007 sam dobio riješenje za mirovinu na osnovu profesionalne nesposobnosti za rad na osnovu bolesti koja je nastala kao posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu inače SJP, 2001 dajem sporazumni otkaz MUP-u te prelazim u privatni sektor, 2005 završavam na liječenju na psihijatriji dijagnoza kronični PTSP F43.1, F43.0 i F60.2

U riješenju za mirovinu mi piše da je početni koeficijent obračuna mirovine iliti polazni faktor 1.000 dali mi je mirovina dobro obračunata, ako nije dali se može ispraviti retroaktivno i dali mi i prilikom odlaska u profesinoalnu invalidsku mirovinu mora priznati zvanje Samostalnog policajca koje sam imao za vrijeme DR.

 

Molim odgovor i pomoć !!:mase2:

 

Je li to mirovina tzv. vojna, kumulirai uzrok % rat-%ostalo i da li imate status hrvi-a, te čin ili policijsko zvanje koje se u hzmo prevodi u vojni čin ili je to civilna mirovina bez kumuliranog uzroka ? Napiši to pa čemo ti okvirno ali baš okvrno moći reći otprilike visinu iste ako je već ne znaš, što ne vjerujem da ne znaš jer je rješenje iz 2007 godine.

 

Inače nema ti retroaktivnog povrata osim od dana od kada budeš na vještačenju pa dok ne dobiješ rješenje, to je otprilike nekoliko mjeseci. Pišeš da ti je rješenje iz 2007 godine, nema ti tu ni retroaktivno ni mogučnosti ikakve žalbe na to rješenje, to je cementirano. Jedino bi mogao otići na ponovnu procjenu radne sposobnosti sa novom med. dokumentacijom ( sva ona od kada si zadnji puta bio na vještačenju ) - tzv. obnova postupka koja praktički se po proceduri ne razlikuje od 1. puta izlaska pred komisiju hzmo-a. A kada tada dobiješ novo rješenje onda češ na njega imati pravo žalbe određen broj dana od primitka istoga. Ovo od 2007 kakvo je takvo je i tu ništa više ne možeš osim ovako da nakon obnove dobiješ novo rješenje.

 

Mogao si dobiti ili profesionalnu ili opću nesposobnost za rad, isto je i kod tzv. vojne i kod civilne mirovine ali nije isto jer kod vojne još ima kumulirani uzrok, pripadnost gardijskim postrojbama odnosno specijalnoj policiji, status hrvi i čin što sve utječe na koeficijente - faktore za izračun mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija