Jump to content

Pokretanje stečajnog postupka za d.o.o.


Luka224

Preporučene objave

Biti ću kratak.

Jedna firma mi duguje za moje pojmove dosta novaca. U 4. mjesecu ove godine blokirani su im računi od strane banaka. Računi su im i dalje blokirani. Koliko znam prema ZAKONU O TRGOVAČKIM DRUŠTVIMA potrebno je da su računi blokirani minimalno 60 dana da bi se mogao pokrenuti stečajni postupak, a kojeg pokreće direktor društva.

 

Na moj upit što je s novcima(to je bilo još u 5. mjesecu) direktor mi je odgovorio diplomatski da je on po zakonu dužan pokrenuti stečaj kada prođe tih 60 dana od dana blokade računa. Od tada sam direktoru poslao puno mailova, ali čovjek se prestao naravno javljati. Stečaj, ne trebam ni spomenut, nije pokrenut.

 

Ono što mene zanima jest sljedeće. Koliko on dugo može zavlačiti sa tim pokretanjem stečaja, te kako tomu stati na kraj? Svjestan sam da su mi šanse za namirenje tražbine vrlo male budući da spadam u 2. isplatni red,a firma je dužna i Bogu i vragu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Biti ću kratak.

Ono što mene zanima jest sljedeće. Koliko on dugo može zavlačiti sa tim pokretanjem stečaja, te kako tomu stati na kraj? Svjestan sam da su mi šanse za namirenje tražbine vrlo male budući da spadam u 2. isplatni red,a firma je dužna i Bogu i vragu.

Može zavlačiti koliko želi. Opcije su kaznena prijava ili prijedlog za otvaranje stečaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može zavlačiti koliko želi. Opcije su kaznena prijava ili prijedlog za otvaranje stečaja.

 

A prijedlog za otvaranje stečaja vjerovatno košta puno novaca. Ma joj, ime inkriminirane firme je !!!!!!!!. Bavili su se snimanjem reklama i super su poslovali do prošle godine. Tad je netko(vlasnik,direktor ili netko treći) mrknio lovu. Ja sam glumio u jednoj reklami koju mi nikad nisu isplatili. Direktora naravno tužiti ne mogu jer članovi uprave ne odgovaraju svojom imovinom. Kaj se imovine društva tiče, sumnjam da išta imaju. Prostor su unajmili kao i aute. Morao sam napisati to ukleto ime da si barem malo olakšam dušu. Tko zna, možda baš netko pročita ovaj post i poželi ih tužiti. Ak da, javite mi se da vam se priključim.

uređeno: od burn
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija