Jump to content

Molim za savjet sto uciniti


mariozagi

Preporučene objave

danas sam preporuceno dobio od javnog biljeznika prijedlog za ovrhu.naime radi se o dugu HPB iz kraja 2008 godine od 3709,34 kn.nikada do dnas nisam dobio opomenu za dug,kako sam ostao bez posla kroz vrijeme jednostavno sam zaboravio da i dugujem njima nesto. sa kamatom i nekim ostalim troskovima dug sada iznosi 7.256,57 kn + 1762,50 javnom biljezniku koji je sve to sastavio i poslao. na kraju pise da imam pravo na prigovor u roku 8 dana u 3 primjerka.trenutacno sam nezaposlen i zanima me koji je sljedeci korak jer u rjesenju o ovrsi pise da se ovrha vrsi opcenito naimovini ovrsenika sto minije jasno na sto se to odnosi.zanima me jer trenutacno nisam u mogucnosti platiti taj dug i s obzirom da nisam nikada primio obavjest o dugu i opomeni sto ciniti,da li napisati prigovor i sto ce se dogoditi ako ne platim.ne znam da li postoji zastara kod duga banci jer sam to ostao duzan 2008 godine.hvala na odgovoru i savjetu,pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molimo vas da naslovi vaših poruka svakako ne sadrže više od pet riječi.

 

Opomenu niste trebali dobiti, valjda znate da nekome dugujete. Ovrha na cjelokupnoj imovini znači upravo to-mogu Vam ovršiti sve što je pisano na Vas.

 

Ili čekati da se zaposlite (mogu čekati 10 g) i onda VAm sa kamatama i svime skidati sa plaće.

 

Da bi znali je li zastara bitno je kada je podneseno javnom bilježniku na utuženje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možeš pisati žalbu (po uputi o pravnom lijeku) i u cijelosti osporavti dug zbog zastare.

u žalbi se treba obvezno pozvati na zastaru potraživanja .

ako sud uvaži zastaru oslobođeni ste plaćanja duga i troškova .

ako sud ne uvaži zastaru dobijete povećane troškove.

 

zastara je tri godine od dospjeća duga (kad je banka mogla tražiti naplatu duga )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija