Jump to content

Izvanredni otkaz zbog nepoštivanja ugovora o radu


Slipstream

Preporučene objave

Unaprijed Vam se ispričavam što nisam previše serchao, jednostavno mi gori pod nogama i molio bih hitnu pomoć.

 

Iz pouzdanih izvora znam da mi se sprema otkaz u firmi, došla je nova uprava i jednostavno žele staviti sve svoje ljude, a ja sam jedan od rijetkih iz stare garniture koji je ostao.

 

Bez ijedne mrlje poslovanju u 8 god koliko radim tu. Sve besprijekorno i rezultati uvijek iznad traženog od mene.

 

Mene zanima mogu li kako odreagirati prije nego dođe do toga? Mislio sam nešto u smislu izvanrednog otkaza zbog nepoštivanja ugovora o radu. Jer meni uredno piše radno vrijeme 8h/dan, a budući da radim na terenu po Zagrebu, Istri i Primorju te sam u biti samo vikendom kući. Tj subota i nedjelja. Nemam plaćen terenski rad, dnevnice niti bilo kakav drugi dodatak osim plaće.

 

Eto ako neko zna kako trebam postupiti, tužiti ih, ili nešto treće, molio bih odgovor.

 

Hvala unaprijed :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Unaprijed Vam se ispričavam što nisam previše serchao, jednostavno mi gori pod nogama i molio bih hitnu pomoć.

 

Iz pouzdanih izvora znam da mi se sprema otkaz u firmi, došla je nova uprava i jednostavno žele staviti sve svoje ljude, a ja sam jedan od rijetkih iz stare garniture koji je ostao.

 

Bez ijedne mrlje poslovanju u 8 god koliko radim tu. Sve besprijekorno i rezultati uvijek iznad traženog od mene.

 

Mene zanima mogu li kako odreagirati prije nego dođe do toga? Mislio sam nešto u smislu izvanrednog otkaza zbog nepoštivanja ugovora o radu. Jer meni uredno piše radno vrijeme 8h/dan, a budući da radim na terenu po Zagrebu, Istri i Primorju te sam u biti samo vikendom kući. Tj subota i nedjelja. Nemam plaćen terenski rad, dnevnice niti bilo kakav drugi dodatak osim plaće.

 

Eto ako neko zna kako trebam postupiti, tužiti ih, ili nešto treće, molio bih odgovor.

 

Hvala unaprijed :)

 

Ukoliko dođe od strane poslodavca do pritisaka na vas,obavezno pismenim putem od njega zatražite zaštitu svojih prava/dostojanstva ,moraju se očitovati u roku od 8 dana.Ako problem nije riješen podnesite tužbu Sudu u roku od narednih 8 dana, morat će vam isplaćivati plaću do kraja spora.

Sve ovo morate raditi s odvjetnikom,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija