Jump to content

nasljedeni dug prema dinersu!!????


deki01

Preporučene objave

kako naslov kaze,otac mi je umro prije godinu dana i tako sam od njega nasljedio dug za koji nisam ni znao,dug je iz 2005-te neki 7000 kuna,a oni su mi poslali da platim to plus 10 000 kuna kamata i sudske troskove inace ovrha prema zakonu o nasljedivanju,ja ne mislim raditi za diners sljedecih 5 godina,rade cu dati otkaz pa cu raditi na crno dok ne nastupi zastara,samo od kad tece zastara od kad je dug napravio moj stari ili od kada sam ga ja nasljedio??jos bi im covjek platio dug,ali kamate,pa to je ludost,odkud

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako naslov kaze,otac mi je umro prije godinu dana i tako sam od njega nasljedio dug za koji nisam ni znao,dug je iz 2005-te neki 7000 kuna,a oni su mi poslali da platim to plus 10 000 kuna kamata i sudske troskove inace ovrha prema zakonu o nasljedivanju,ja ne mislim raditi za diners sljedecih 5 godina,rade cu dati otkaz pa cu raditi na crno dok ne nastupi zastara,samo od kad tece zastara od kad je dug napravio moj stari ili od kada sam ga ja nasljedio??jos bi im covjek platio dug,ali kamate,pa to je ludost,odkud

 

Ukoliko ste na ost. raspravi prihvatili nasljedstvo automatski ste prihvatili i sve navedene dugove.

Ako je dug veći od nasljedstva on se može naplatiti samo u visini vrijednosti nasljedstva.

 

Ukoliko pokrenu ovrhu nema više zastare, tako da ne računate na "kartu" zastare, jer od toga neće biti ništa.

 

E sad ono što ne znam je da li ukoliko na ost. raspravi nije naveden dug možete kasnije to pobijati sa tvrdnjom da niste znali za navedeni dug i naknadno odustati od nasljedstva. Te da li je bilježnik dužan navesti sve što nasljeđujete (dobit i dugove), jer evo imamo primjer u drugoj temi u kojoj bilježnik nije naveo da se nasljeđuje i dug mirovine te su nasljednici ostali bez tih novaca, tj. ne žele im ih isplatiti jer ih bilježnik nije naveo.

 

Znači kako je bovu naveo, kratko i jasno, ne priznati dug i čekati sudsko rješenje.

 

Ako ste ga već priznali preostaje vam jedino nagoditi se sa dinersom i ponuditi otplatu duga, ali da vam otpišu kamate. Ništa vas ne košta pokušati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa to je njegov osobni dug,da,nisam ga ja napravio,a priznao nisam nista,suda valjda jos nije bilo,oni su mi samo poslali kao opomenu na ime od mog starog,ali da ja platim prema zakonu o nasljedivanju inace slijedi ovrha,znaci tek ce me na sud dati

 

Kad vam stigne ovrha na nju možete uložiti prigovor i tada se sve prebacuje na sud i počinje sudski proces. Ukoliko dokažete svoje tvrdnje super, ali ako ne uspijete računajte da ćete platiti sudske troškove, odvjetničke troškove i kamate koje će do tada biti tko zna koliko jer sudski proces može potrajati i nekoliko godina.

Ukoliko ne uložite prigovor ovrha će se odmah provesti i blokirati će vam sve račune. Moguća je i naplata iz pokretnina i nekretnina ukoliko ih imate, ali uvijek se prvo "sjeda" na račune.

 

Bilo bi dobro savjetovati se sa odvjetnikom prije nego se upustite u tako nešto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija