Jump to content

Alkohol i nezaustavljanje


jerdam

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Imam pitanje i zamolio bih vas da mi pomognete oko ove teme tj prekrsaja.

 

Dakle jucer smo se frendovi i ja vracali iz diska, i kako nismo zeljeli riskirat po lokalnoj cesti odlucili smo se za Istarski Y.

Prijatelj je vozio moj auto jer je tako zelio iako smo svi popili i ja uglavnom kada pijem radije prespavam do jutra jer mi se neda riskirati. Da nastavim dalje vozili smo se i kada smo prosli naplatne kucice dolazimo na raskrizje tj spajanje na glavnu cestu koja ima jednu traku za lijevo(X) i druga za desno(Y) i izmedu toga je kao nogostup. Mi smo isli desno ali prije nego smo dosli na raskrizje uocili smo policijskog sluzbenika da nas je primjetio i da mu auto dolazi od naplatnih kucica, policijski auto i on se uopce nisu vidjeli jer su zaustavljali na glavnoj cesti di su se parkirali neznam(pretpostavljam posto je s te lijeve trake malo prosireniji dio pa su se uvalili i zaustavljali aute koji su isli iz smjera X prema smjeru Y. I tako kako smo se mi drzali desne strane on je poceo brzim korakom dolaziti na nasu desnu stranu i mahati crvenom palicom da se zaustavimo. Kako smo svi popili a i vozac, ja sam rekao vozacu posto nije bio na nasoj strani(policajac) da prode i kao da ga nismo vidjeli, prosli smo nekih 10m od njega, a moj frend budala umjesto da onako lagano skrene i ode on je nabio gas i poceo bjezati nekih 1.5km, prosli smo i isli desno na jednom raskrizju jer smo mislili da ce policajac ici lijevo tj ravno, ali s obzirom da ima lijepi pogled i vidi dali je neko isao ravno skrenuo je desno i mi smo se zaustavili jer sam ja rekao da nema potrebe bjezati jer cemo si napraviti jos veci problem, i tako smo se zaustavili na ugibalistu i vozac je sjeo na zadnji sic a ja sam ostao na suvozacevom.

Policajci su dosli i naravno odlucili smo suradivati jer nam se u postaju nije dalo ici.

 

Frend je napuhao 0.78 umanjeno za 0.10 = 0.68, dobio je 3000kn kazne za bjezanje, 1000kn alkohola, 500kn nekakvih dodatnih troskova, i 6mjeseci zabrane upravljanja mot. vozilom. Pokusali smo rjesiti na licu mjesta da nam smanje kaznu da bi je odmah platili i da smanje zabranu up. mot. vozilom ali nismo uspjeli nista.

 

Pa vas sada zelim pitat sto da spomenem u prigovoru tj par natuknica da ublaze kaznu sto je vise moguce.

 

Inace frend je nezaposlen, radio je samo sezonski, jedino sto posjeduje je auto iz 89' drugo nema nista, tata mu zivi u njemackoj ali njega vidi 1-2 godisnje, mama mu je neka luda i zivi s muzem, a on zivi u nekoj sobici odsjecen od svih.

 

Htio bi reci da policijski sluzbenici uopce nisu imali svjetlece prsluke neznam dali ce to imati kakvog utjecaja na donosenje presude ako se napise, ali kao sto sam i rekao prije dali oni uopce imaju pravo na ovakav nacin zaustavljati da prelaze jedan cestovni trak masu palicom i dolaze na desni trak kako bi zaustavili vozilo. Jos bi zelio reci kako nisu imali ispravan aparat za alkotestiranje pa su morali zvati kolege da im donesu svoj. Te prilikom stajanja da provjere na ugabilistu dali je to onaj auto koji im je pobjegao nisu imali upaljena rotacijska svijetla s obirom da su se parkirali na sred ceste do nas koji smo bili na ugibalistu odmah poslje zavoja.

 

Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može se poricati prekršaj, a može se i ići sa zahtjevom za blažu kaznu.

 

U poricanju prekršaja može se na sudu ispričati sasvim petnaesta priča, potpuno različita od one koja je ispričana policajcima, tada sud kreće iznova i ispitati će policajce svjedoke i okrivljenika, što može završiti obustavom postupka, ali i osuđujućom presudom s moguće većim troškovima postupka.

 

Ukoliko se obustavi postupak policija neće odustati nego će krenuti s postupkom protiv vlasnika vozila.

 

Ukoliko se ide s zahtjevom za manjom kaznom, napisati "žao mi je, neću nikada više" navesti materijalne i obiteljske prilike i predati dokaze o tome.

 

Sve nevesti i predati u prigovoru ili ako dođe poziv na sud sve to ponijeti sa sobom.

 

Sud nema pravo ulaziti u postupke policije po pitanju njihove opremljenosti već će okrivljenika uputiti na predstavku rukovodstvu policije.

 

Ažurirano

 

Može se poricati prekršaj, a može se i ići sa zahtjevom za blažu kaznu.

 

U poricanju prekršaja može se na sudu ispričati sasvim petnaesta priča, potpuno različita od one koja je ispričana policajcima, tada sud kreće iznova i ispitati će policajce svjedoke i okrivljenika, što može završiti obustavom postupka, ali i osuđujućom presudom s moguće većim troškovima postupka.

 

Ukoliko se obustavi postupak policija neće odustati nego će krenuti s postupkom protiv vlasnika vozila.

 

Ukoliko se ide s zahtjevom za manjom kaznom, napisati "žao mi je, neću nikada više" navesti materijalne i obiteljske prilike i predati dokaze o tome.

 

Sve navesti i predati u prigovoru ili ako dođe poziv na sud sve to ponijeti sa sobom.

 

Sud nema pravo ulaziti u postupke policije po pitanju njihove opremljenosti već će okrivljenika uputiti na predstavku rukovodstvu policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može se poricati prekršaj, a može se i ići sa zahtjevom za blažu kaznu.

 

U poricanju prekršaja može se na sudu ispričati sasvim petnaesta priča, potpuno različita od one koja je ispričana policajcima, tada sud kreće iznova i ispitati će policajce svjedoke i okrivljenika, što može završiti obustavom postupka, ali i osuđujućom presudom s moguće većim troškovima postupka.

 

Ukoliko se obustavi postupak policija neće odustati nego će krenuti s postupkom protiv vlasnika vozila.

 

Ukoliko se ide s zahtjevom za manjom kaznom, napisati "žao mi je, neću nikada više" navesti materijalne i obiteljske prilike i predati dokaze o tome.

 

Sve navesti i predati u prigovoru ili ako dođe poziv na sud sve to ponijeti sa sobom.

 

Sud nema pravo ulaziti u postupke policije po pitanju njihove opremljenosti već će okrivljenika uputiti na predstavku rukovodstvu policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija