Jump to content

ugovor


korisnik30

Preporučene objave

Poštovanje,

Imao bih pitanje u vezi nasljedstva kuće.

 

Ja i supruga htjeli bi darovati kuću osobi koja nam nije u srodstvu nakon naše smrti,ja sam drugi puta oženjen i imam dvoje djece iz prvog braka iz seba,a sa sadašnjom ženom s kojom sam u braku 7 godina nemamo vlastite djece.

Imam problem sa djecom iz prvog braka i NE želim(o) im ostaviti ništa jer ne zaslužuju.Kuća je bila moja dok nisam prepisao na suprugu,sada glasi na nju,jer sam joj je darovao.

 

Zanima me što zakonski možemo napraviti sa svoje strane tako da moja djeca nemaju potraživanja nakon naše smrti.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,pravno gledajuci vi vise niste vlasnik nekretnine,jer ste to svoje pravo prenijeli na suprugu,temeljem ugovora o poklonu,i pri tome povrijedili pravo na nuzni dio vase djece(ako imate samo konkretnu nekretninu).Medjutim posto je vasa supruga upisani vlasnik,moze dalje vrsit prenos vlasnistva na trece lice,sklapanjem odredjenog pravnog posla,ali se postavlja pitanje dali takav pravni posao prikriva drugi ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,pravno gledajuci vi vise niste vlasnik nekretnine,jer ste to svoje pravo prenijeli na suprugu,temeljem ugovora o poklonu,i pri tome povrijedili pravo na nuzni dio vase djece(ako imate samo konkretnu nekretninu).Medjutim posto je vasa supruga upisani vlasnik,moze dalje vrsit prenos vlasnistva na trece lice,sklapanjem odredjenog pravnog posla,ali se postavlja pitanje dali takav pravni posao prikriva drugi ugovor.

 

Zahvaljujem Vam na odgovoru,

ali recite mi molim Vas jer nisam baš razumio ovaj dio

"sklapanjem odredjenog pravnog posla,ali se postavlja pitanje dali takav pravni posao prikriva drugi ugovor."

Znači ako moja supruga koja je vlasnik kuće i sprovedena u katastru i grutovnici odluči dati taj nužni smještaj recimo 1/4. mojoj djeci,što recimo zakonski mora,znači ima pravo dati ostatak kuće bilo kome po ovome što bi ja laijk zaključio i nemaju pravo na drugo.

 

Matrix hvala Vam još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pod odredjenim pravnim poslom mislio sam na neki od ugovora kojim bi vasa supruga prenijela pravo vlasnistva na trece lice,te sam glede toga rekao da li bi takav ugovor prikrivao darovni ugovor kojim ste vi prikratili djeci nuzni dio.

Članak 285.ZOO

(1) Prividan ugovor nema učinka među ugovornim stranama.

(2) Ali ako prividan ugovor prikriva neki drugi ugovor , taj drugi vrijedi ako je udovoljeno pretpostavkama za njegovu pravnu valjanost.

(3) Prividnost ugovora ne može se isticati prema trećoj savjesnoj osobi.

O stavu 3 tj savjesti trece osobe bi se moglo polemisati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija