Jump to content

Otkaz ugovora o radu! 2 puta !


Cranberry

Preporučene objave

Bila sam na porodiljnom dopustu( zaposlena sam na neodređeno od 01,01,2010). Poslodavac mi poslao odluku o otkazu istekom roditeljskog dopusta 23,12,2012 zbog prekida poslovanja. Ja sam njemu poslala zahtjev za zaštitu prava da se ne slažem jer je donesena protivno odredbama Zakona o radu.(1. Otkaz za vrijeme roditeljskog dopusta i 15 dana nakon prestanka korištenja istog nije dopuštenOdredbama čl.71.st.1. i st.2 Zakona oradu .

2. Ne omogučavatekorištenje godišnjeg odmora (čl.63.3 ZR ) ili naknadu za neiskorišteni godišnjiodmor ( čl.61.1 ZR )

3. Niste spomenuli uodluci od kad teče otkazni rok.Jer ne teče za vrijeme rodiljnoga, kad ste miposlali odluku ( čl.113.2 ZR ).Pošto provela sam kod Vas neprekidno 2 godine,imam pravo na otkazni rok u trajanju mjesec dana i 2 tjedana (čl.114.3 ZR )

4. Niste spomenuli nitiotpremninu, na koju također imam pravo po čl.119.st.1 i st.2 ZR...)

 

na ovaj zahtjev NISAM DOBILA ODGOVOR i smatrala sam da ona stupi na snagu 23,12,2012g. zato 05,01,2013 poslala sam zahtjev za povrat radne knjižice i odjava sa mirovinskog i zdravstvenog. danas08,01,2013 dobila sam sve papiri i NOVU odluku o otkazu --zbog nejavlanja na posao.Molim,da razjasnite mi tko je u pravu i što dalje? Jer s tom odlukom ne mogu na hzz?! mogu li ponovo žaliti se? jer smatrala sam da sam dobila otkaz i nemam što dolaziti na posao kad firma ne radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac mi je na e-mail poslao pismo

" Poštovana,

 

S obzirom da ti puno znači razlog otkaza ugovora o radu kaoi da firma ne radi

te nema mogućnosti podmirivanja dodatnih troškova spremansam izaći ti u susret i

promijeniti ˝Odluku o otkazu˝. Ovime bi nesporazum rješilisporazumno bez ikakvih

nepotrebnih natezanja ili eventualnih daljnjih problema.

Molim te odmah danas da mi odgovoriš.

Treba mi da napišeš i potpišeš Izjavu u kojoj –izjavljuješda nemaš nikakva potraživanja od Trgovačkog društva "XXX" d.O.o. s bilokoje osnove, tj. da "XXX" d.O.o.

i ja kao i ja član uprave nemamo nikakvih obvezaprema tebi.

 

Ovu Izjavu trebam svakako danas, najkasnije sutra kako binapravio promjenu s kojom

biš imala prava na HZZZ-u.

Također te molim da vratiš original primjerak prijašnjeOdluke o otkazu."

 

Molim za savjet, ako to potpišem hoće li otkaz postati sporazumni ili će i dalje biti poslovno uvjetovani?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija