Jump to content

Plaćanje troškova premještanja vozila


jubal

Preporučene objave

Zanima me slijedeće,

Pauk mi je "premjestio" vozilo, a s tim "premještanjem" uručena mi je i kazna za nepropisno parkiranje sa troškovima premještanja. Budući da smatram da za sve to nije bilo osnove uputio sam svoju žalbu nadležnom prekršajnom sudu. Ono što me brine je to što u dokumentaciji koju sam dobi prilikom preuzimanja vozila stoji da žalba ne odgađa plaćanje troškova premještanja vozila (prijeti mi se i zateznim kamatama). Interesira me da li je takvo što uopće legalno, i ako je, prema kojem to zakonu ja trebam išta plaćati ako protive mene nije donesena pravomoćna presuda nadležnog suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Troškovi premještanja vozila nisu troškovi prekršajnog postupka.

 

Zakon o sigurnosti prometa na cestama određuje da vlasnik/korisnik vozila plaća troškove premještanja i to ste dužni i platiti.

 

Forumaši na legalisu se oko ovoga razilaze s mišljenjima, jedni će vam reći da prigovorite na ovrhu, a vam se savjetujem da se uopće petljate s ovrhama, bilježnicima i odvjetničkim društvima.

 

Platite pauka, na to vas obvezuje čl. 86. Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

 

Ako vas sud oslobodi odgovornosti, u presudi će pisati po čijem nalogu je premješteno vozilo, te od te organizacije tražite povrat troškova za premještanje vozila uvećano za zatezne kamate jer vam je njihov službenik nanio štetu svojim nazakonitim radom.

 

Ako odbiju, na odbijenici će pisati nekakav broj koji je upravni akt, te pokrenite upravni spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija