Jump to content

T-com ovrha..postoji li zastara?Sto ako je netko drugi napravio trosak?


insight

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Molio bih pomoc oko razjasnjavanja nejasnoca i mozda postoji nesto sto sam propustio kao zakonsku osnovu,a moze mi pomoci da izbjegnem placanje svih nastalih troskova.Javljam se ovim putem jer vjerujem da mi mozete pomoci.

 

Kao i mnogi u HR imam problem sa T-com korporacijom.Naime,uslijed nemogucnosti placanja racuna T-comu ostali su neplaceni racuni iz 2007 god.(1 racun,12mj.) i 2008 god.(1 racun,01.mj.).T-com je pokrenuo "prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave opcenito na imovini ovrsenika". Isti dokumenat sadrzi i rjesenje o ovrsi.Datum koji je naveden je pocetak 07.mjeseca 2008.god.

Po onome sto sam citao u odg.forumasima ovdje cini mi se da nema zastare od godinu dana na neplacene racune i nema pravne osnove da se pozivamo na isto iako je racun star 5 godina...molim potvrdu i objasnjenje ako moze. Hvala

 

Situacija se komplicira kasnije jer su racuni bili na osobi koja je umirovljenik,ali nije ona potrosila taj iznos.Da li tu postoje zakonske osnove da se taj dug prebaci na osobu koja jest to potrosila i zeli to platiti-u ovom slucaju mene.Osoba koja je vlasnik tel.linije,umirovljenik,nije potrosila taj iznos...no ovrha je ipak usmjerena na nju.

 

Pocetkom 2011.god. T-com sjeda na mirovinu i to direktno na mirovinski(ne znam kako objasniti strucnom terminologijom -molim pomoc...uglavnom racuni nisu blokirani,a djelatnici mirovinskog kazu da ceka ovrha T-coma). Reagiram odmah pokusavajuci rijesiti problem.Umirovljenik vec ima kredit u visini 1/3 mirovine i T-com ceka na naplatu.Kontaktiram T-com u 2mj. 2011 (da li je taj kontakt ponovnog priznavanja duga vazan u ovoj prici...i da li on znaci eventualno ponovno pokretanje ovrsnog postupka) sa maila i telefonski.

 

Pokusavam objasniti da zelim platiti dug obrocno jer sam ja potrosio to,a ne umirovljenik kojeg terete,no njima tako ne odgovara i sl..uglavnom dogovor nije postignut jer ne znam kuda sada placati racune...T-com kaze ne njima...odvjetnik navodi neke druge racune.

U tom "natezanju" kome platiti i da li ce se to priznati da ne dode do duplog placanja dolazimo do ljeta 2012..6mj. T-com blokira racun umirovljenika,vl.tel.prikljucka, i nastaju dodatni problemi.

Nikakva rjesenja nisu urucena na koji racun treba platiti iznose...u Fini jedne informacije,u T-comu druge..banka ne zna i sl.

Moja je namjera rijesiti ovaj problem u svrhu da umirovljeniku odblokiraju racun.Zelim biti siguran da li ima ili ne pravo na zastaru ili nesto cime mogu izbjeci placanje sudskih i inih troskova,kamata na racun i sl.

 

Ukoliko nemam pravo na zalbu ili prigovor u vezi zastare da li imam pravo na prigovor "promašene pasivne legitimacije"(ispricavam se ako je termin netocan...preuzet je sa ovog foruma od jednog clana foruma koji je odg. na slicno pitanje)

Kuda uplacivati iznos??....npr.obrocno jer nema svrhe cekati par godina dok istekne kredit da bi T-com ubirao kamate.

 

Ljudi se zale da plate original racun i onda im FINA uzme jos toliko..

 

U nekim postovima je navedeno da je promijenjen zakon i da su troskovi ovrhe nesto manji.Da li se moze u ovom primjeru zakonski pozvati na to iako je postupak proveden po "starom" sistemu?

 

Puno hvala na odg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

primjenjuje se zakon koji je bio o trenutku podnošenja prijedloga za ovrhu. Postupak je pravomoćan pravno se više nema što učiniti. Možete jedino tražiti izlist specifikacije duga prema T-comu - glavnica, kamate, odvj. trošak i općim uplatnicama na temelju toga plaćati taj iznos na račun T-coma u ime umirovljenika. Ako dođe dug na naplatu, a nije još otplaćen čuvati uplatnice i pokazati za koji dio je umanjen (ali to morate pratiti vi tj, umirovljenik jer FINA to neće pratiti i u dogovoru s ovrhovoditeljom taj iznos umanjiti). Ako ste otplatili dug prije nego je stigao na naplatu, opet se kod ovrhovoditelja pozvati da ste platili dug kako bi oni povukli prijedlog. U svakom slučaju čuvati uplatnice i nije na odmet svaku uplatnicu faksirati ili poslati kopiju odvj, uredu koji vodi ovrhu radi njihove evidecije jer i u njihovom je interesu da dug što prije bude podmiren i da ne dođe do dvostruke naplate jer im možete lupiti protuovrhu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

primjenjuje se zakon koji je bio o trenutku podnošenja prijedloga za ovrhu. Postupak je pravomoćan pravno se više nema što učiniti. Možete jedino tražiti izlist specifikacije duga prema T-comu - glavnica, kamate, odvj. trošak i općim uplatnicama na temelju toga plaćati taj iznos na račun T-coma u ime umirovljenika. Ako dođe dug na naplatu, a nije još otplaćen čuvati uplatnice i pokazati za koji dio je umanjen (ali to morate pratiti vi tj, umirovljenik jer FINA to neće pratiti i u dogovoru s ovrhovoditeljom taj iznos umanjiti). Ako ste otplatili dug prije nego je stigao na naplatu, opet se kod ovrhovoditelja pozvati da ste platili dug kako bi oni povukli prijedlog. U svakom slučaju čuvati uplatnice i nije na odmet svaku uplatnicu faksirati ili poslati kopiju odvj, uredu koji vodi ovrhu radi njihove evidecije jer i u njihovom je interesu da dug što prije bude podmiren i da ne dođe do dvostruke naplate jer im možete lupiti protuovrhu!

 

Puno hvala.Vec radim na tome kako to rijesiti u najkracem roku.Hvala na ovim tehnickim pojedinostima koje su stvar prakse koju mi nemamo.

Pozz...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija