Jump to content

ozljeda na radu,nepriznanje vjestaka o invalidnosti


Daniel Agatic

Preporučene objave

..lijep pozdrav svima...Ovako..radi se o sljedecem:moj otac je ozljedjen na radu,pri utovaru je viljuskaristi pala cijev od 6m sa 3m visine i pala na mog oca pri cemu ga je "zakucala" za pod (radnik koji je upravljao viljuskarem nije mu to radno mjesto,viljuskar je neispravan bio,itd.itd) pri cemu je zadobio 2 posjekotine na glavi,trajne oziljke i lom desne sake..operacija ruke,trajanje lijecenja uz terapije je trajala duze od godinu i pol dana..Prije par dana je pozvan od strane svoje ljiecnice da dodje sa svim nalazima kod nje te da ide na invalidsku komisiju..Danas smo dobili rijesenje da se nepriznaje zahtjev za invalidnosti te da se bolovanje zatvara..zanima me sljedece..postoji li mogucnost da se ide na drugo vjestacenje jer on sa svojom rukom desnom nemoze nit pisat nit normalno jest zlicom a pogotovo da radi kao vozac kao do sad sta je radio jer taj posao nije samo sjedit za volanom i vozit...inace je 1955.godiste i uopce se neosjeca sposobnim za radit..Hvala puno na svim savjetima vezano uz moju temu..Ako tko moze komentirati i pravno me savjetovati o ovom..bio bih zahvalan na tom (moj mail je agaticdaniel@gmail.com )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje treba razdvojiti dvije stvari, prva je ocjena nadležnog tijela HZMO o tome da nema invalidnosti i druga je da je liječenje završeno te da je izabrani doktor primarne zdravstvene zaštite ocijenio da je radnik sposoban za rad, odnosno da ne postoji više uvjet privremene nesposobnosti za rad.

 

S obzirom na to da su u dva navrata dva tijela vještačenja ocijenila tako nešto njegova subjektivna ocjena da se ne osjeća sposobnim za radit nije relevantna. On je de facto radna sposobna osoba, liječenje je izgleda završeno i neće biti ništa od invalidske mirovine. Za ponovno upućivanje na nadležno tijelo vještačenja HZMO nema problema, to se može ponoviti bilo kada samo u slučaju da gospodin nije na neprekidnom bolovanju u trajanju od 6 mjeseci trošak kompletiranje dokumentacije snosit će u iznosu od oko 400 kn.

 

Eto, realno tako stoje stvari, svidjelo se to nekome ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija