Jump to content

pretučeno djete ( od drugog djeteta) i posljedična intervencija roditelja


TBD

Preporučene objave

trazim pravni savjet i preporuku za dobrog odvjetnika. dijete mi je pretučeno od nasilnog drugog djeteta, poznatog svima kao problematično. kada mi je djete dotrčalo uplakano, isprebijano (6-7 puta sakama po glavi) i bez glasa, posljedično sam intervenirao i povukao za uho tog malog koji mi je pretukao djete.

da stvar bude bizarnija, nakon toga prijavljen sam policiji za to sto sam ga povukao za uho.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste naveli dob djece? Maloljetna, stariji maloljetnici, mladi punoljetnici...

 

Nije bizarno, situacija je cesta u praksi. Svjesni ste valjda da ne smijete na djecu nasrtati na bilo koji nacin pa ni povlacenjem za uho. Po kojem clanku ste prijavljeni?[/QUOT

 

10 god a ne znam po kojem clanku:(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam pravnik, ali imam nešto iskustva u sličnoj priči (nažalost). Ako vaše dijete ima ozlijede, boli ga glava, strah ga je...idite s njim na hitnu, recite što se dogodilo i oni bi morali zvati policiju. Ako neće zvati, otiđite s djetetom u policiju i prijavite sve to. I na hitnoj i na policiji tražite potvrdu da ste dali prijavu. Pa bi onda pol. morala obavijestiti CZSS (morala), ali najbolje da i to obavite sami. I na kraju u školu k svim mjerodavnima, jer škola nije ratište i netko je odgovoran za red i mir... Nadam se da sam pomogla, sretno i lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nažalost tužba će ostati, tu ste u pravu, jer bez obzira što ovaj malac napravio vašem vi ga niste smjeli niti taknuti (znam kako ovo zvuči :( jer postoje institucije koje o tome (ne)brinu. Nažalost, toliko se svi bave nasilnicima ( zbog čega je dijete nasilno, kakve su mu obiteljske prilike, ADHD...) da žrtva često padne u drugi plan. Jedino što možete je da prihvatite tužbu i kažete da vam je žao zbog vašeg postupka. NISTE GA SMJELI DIRNUTI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
nažalost tužba će ostati, tu ste u pravu, jer bez obzira što ovaj malac napravio vašem vi ga niste smjeli niti taknuti (znam kako ovo zvuči :( jer postoje institucije koje o tome (ne)brinu. Nažalost, toliko se svi bave nasilnicima ( zbog čega je dijete nasilno, kakve su mu obiteljske prilike, ADHD...) da žrtva često padne u drugi plan. Jedino što možete je da prihvatite tužbu i kažete da vam je žao zbog vašeg postupka. NISTE GA SMJELI DIRNUTI

 

Pozz...

Nadam se da necete zamjeriti sto vam repliciram..forum je zanilmljiv,pa ima pitanja..no zanima me konkretna situacija...

Netko je gore naveo da su ovakve situacije ceste...

Naveli ste da ce biti sreca ako bude samo prekrsajna kazna...dakle ozbiljna tema.

 

Nedavno sam slusao slucaj gdje je osoba bila svjedokom udaranja osnovnoskolaca(oko 12-14god.starosti) u imovinu...prozor..razbijen i izbijen mehanizam za zatvaranje(dakle pravi udarac). Osoba je izasla van i nategnula za uho osnovnoskolca.Osnovnoskolac ga je prijavio,iako je cijela grupa priznala policiji sto je napravila. Prijavio ga je u pratnji roditelja sa lijecnickom potvrdom! Kakve posljedice moze imati natezanje za uho?

Situacija ide dalje...osnovnoskolac laze da je dobio samarcinu(postoji svjedok koji je vidio da nije). Uglavnom..zanimaju me posljedice koje lijecnik moze napisati u slucaju samarcine?? Ne odobravam samaranje,no po ovome ispada da netko moze uz blagoslov lijecnika i laganje nekoga osuditi.

Mene zanima kolike mogu biti sankcije u tom slucaju.

Sto ste mislili pod time da bude sretan ako se izvuce samo sa prekrsajnom? Postoji li i kaznena sankcija?

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekršaj vam je remećenje javnog reda i mira(što je vjerojatnije), a pogledajte i kazneni dio: Članak 117. stavak 2. http://www.zakon.hr/z/98/

 

Puno hvala...

Dakle to su moguce kazne? Nema ih vise?

Covjek kojem se to dogodilo je osoba koja je odrasla u drugom sustavu kada se za krivicu djecu nategnulo za usi bez posljedica.

Njega brine ovaj dio sa lijecnickom potvrdom...pa Vas molim da mi objasnite sto to zapravo znaci...sto moze lijecnik napisati za natezanje za uho?

Ne zna niti kako se postaviti u toj situaciji...drugi susjed kojem je ostecena imovina ne moze vjerovati da ne moze stititi niti svoju imovinu??

Uglavnom..ako imate vremena vi ili kolege molim Vas konkretan odg. oko lijecnicke potvrde.

Puno hvala na informaciji..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija