Jump to content

zastara za naplatu alimentacije


izgorena

Preporučene objave

Molim pomoć

 

imam presudu za neisplaćene iznose alimentacije iz 2009 .godine , a kako je otac djeteta stalno nezaposlena,radno sposobna osoba koja niti od tog datuma ne plaća alimentaciju.Zapravo,svakih par mjeseci uplati 500 kn zanima me ,jer mi je sada već puknuo film čekajući da on dođe sebi, dali je možda nastala zastara za taj iznos ,i kamo krenuti da ga se pokrene...

 

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć

 

imam presudu za neisplaćene iznose alimentacije iz 2009 .godine , a kako je otac djeteta stalno nezaposlena,radno sposobna osoba koja niti od tog datuma ne plaća alimentaciju.Zapravo,svakih par mjeseci uplati 500 kn zanima me ,jer mi je sada već puknuo film čekajući da on dođe sebi, dali je možda nastala zastara za taj iznos ,i kamo krenuti da ga se pokrene...

 

HVALA

 

savjet, obratite se centru za socijalni rad da vam oni isplate alimentaciju, odite na policiju i prijavite oca za zanemarivanje djeteta(neplačanje alimentacije je svojevrstan oblik zanemarivanja), i naposljetku podnesite ovršni prijedlog radi naplate. Naplata ne mora biti samo iz plaće, neka se naplata izvrši na nekretninama ili eventualno pokretninama, a možda on ima neka druga novčana sredstva u banci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

savjet, obratite se centru za socijalni rad da vam oni isplate alimentaciju,

Obzirom da je gore navedeno da postoje povremene uplate, moguće da uvjeti nisu ispunjeni, pa provjerite.

 

Za privremeno uzdržavanje je potrebno da nije uplaćivano 6 mjeseci neprekidno ili 6 mjeseci unutar razdoblja od 7 mjeseci. A iznos koji czss isplaćuje nakon takvog zahtjeva (uz ispunjen prethodno navedeni uvjet) je 50% minimalnog iznosa dakle se za sve uzdraste vrti oko 500kn (da ne tražim točne sve 3 cifre)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam na odgovorima..Za centar sam se već raspitala i nemam pravo jer otac povremeno uplati iznos od 500 kn.Inače on je kriminalist po struci pa jako dobro poznaje rupe u zakonu. Nema niti pokretnina niti nekretnina na svoje ime. Čak nema niti račun u banci. Kada ga je sutkinja ,prilikom ove stare tužbe,pitala od čega živi rekao je da ga djevojka uzdržava...nemam nikakve osvetničke osjećaje prema njemu,ali u zadnje vrijeme si razmišljam ,on vozi novi auto i stalno kuka kako nema novaca,a ja radim dva posla i nisam htjela pokvariti odnos između njega i djeteta jer svaki put kada sam spomenula redovno plaćanje alimentacije on je zahladio odnos prema maloj. Inače,mala ide kod njega redovno i zaista su divni prema njoj oboje,on i njegova djevojka...Ne želim biti "kučka",ali stvarno mi je dosta da mala dolazi od njega i govori kako si je tata kupio ovo i ono ,a kada treba kupiti njoj knjige za školu ili nešto onda kaže da on nema novaca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

nisam stručnjak,ali me zaintigriralo.....kažete da se vaš bivši koristi svojim pravnim znanjem i iskorištava rupe u zakonu?s obzirom da ste uglavnom iscrpili svoje pravne mogućnosti osim opcije dugotrajnog,mučnog i skupog procesa,moj vam je skromni savjet da promjenite taktiku.pošto vjerujem da ste dobra majka i da vas vaše dijete voli,a koliko sam pročitao spominjete i knjige za školu,mislim da je vaša kćerka dovoljno odrasla da joj objasnite dužnosti njenoga oca,pa neka ga ona pita za svoj novac,jer uzmimo u obzir da je taj novac namjenjen njoj.ja sam siguran da vi na nju potrošite puno,puno više.....nije vrijeme za bit obziran prema nekom bezobzirnom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam stručnjak,ali me zaintigriralo.....kažete da se vaš bivši koristi svojim pravnim znanjem i iskorištava rupe u zakonu?s obzirom da ste uglavnom iscrpili svoje pravne mogućnosti osim opcije dugotrajnog,mučnog i skupog procesa,moj vam je skromni savjet da promjenite taktiku.pošto vjerujem da ste dobra majka i da vas vaše dijete voli,a koliko sam pročitao spominjete i knjige za školu,mislim da je vaša kćerka dovoljno odrasla da joj objasnite dužnosti njenoga oca,pa neka ga ona pita za svoj novac,jer uzmimo u obzir da je taj novac namjenjen njoj.ja sam siguran da vi na nju potrošite puno,puno više.....nije vrijeme za bit obziran prema nekom bezobzirnom!

ta ideja baš i nije mudra, djete treba što manje opterečivati. dovoljno mu je samo to što nema oba roditelja, a kad bi to diralo oca nebi ni dopustio da dođe do toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ta ideja baš i nije mudra, djete treba što manje opterečivati. dovoljno mu je samo to što nema oba roditelja, a kad bi to diralo oca nebi ni dopustio da dođe do toga.

Ja bi se sigurno posramio da mi dijete dođe s takvim pitanjem,a čini mi se da ne bi bilo loše da djevojčica što ranije dozna kakva joj je osoba otac,nego da se održava kod nje neka idealizirana slika kao što sam pročitao:"Inače,mala ide kod njega redovno i zaista su divni prema njoj oboje,on i njegova djevojka"

po meni daleko je on od divnog,to je jedan manipulator i ko zna kakva iznenađenja se još od njega očekuju.....a gospođa neka odluči šta je najbolje za njenu curicu.....

Imate li vi Šime ikakav kostruktivan prijedlog da pomognete dami?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija