Jump to content

porodiljna naknada - 10 mjeseci staža


dreic

Preporučene objave

Poštovani,

 

Na dan obaveznog otvaranja porodiljnog dopusta (28 dana prije termina) imati ću 10 mjeseci radnog staža (radi se o mom prvom zaposlenju i prvoj trudnoći).

Zanima me hoću li imati pravo na naknadu i ukoliko hoću, koliku? Moja plaća iznosi 4500 kn.

 

unaprijed hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaposleni ili samozaposleni roditelj koji ne ispunjava uvjet staža osiguranja u trajanju od najmanje 12 mjeseci neprekidno ili 18 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine (prethodno osiguranje), za vrijeme korištenja prava prema ovom Zakonu ima pravo na novčanu naknadu koja iznosi 50% proračunske osnovice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru!

 

Ukoliko se nakon "odrađenog" minimalnog porodiljnog dopusta (70 dana od rođenja) vratim na posao i nakon dva mjeseca ponovno otvorim porodiljni, hoću li imati pravo na punu naknadu za preostale mjesece do navršenih 6. mjeseci djeteta?

Inače, radim kao stažist na godinu dana i, koliko sam upoznata, vrijeme provedeno na porodiljnom ne ulazi tih godinu dana.

 

hvala još jednom!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija