Jump to content

stalni sezonac


nosonja21

Preporučene objave

Poštovani,

Radim u jednoj našoj javnoj ustanovi sezonski već 9 sezona.

Na mjestu na kojem ja radim ima nas, što stalnih, što sezonskih, 15 radnika.

Prije 6 godina su uzimali za stalno radnike i primili su ih 50-tak.

Sad ponovno uzimaju.

Moj voditelj odjela je za stalno predložio 5 radnika.

Jedan je tek počeo raditi prije 4 mjeseca, a ostali radu 4-6 sezona, ali su blisko povezani sa voditeljem odjela. Tim su se ljudima počele plaćati specijalizacije, potrebne i nepotrebne, a nama ostalima ništa.

Oni će dobiti stalni posao, a mi ostali nećemo.

Za taj posao se traži srednja škola. Oni imaju trogodišnju, a ja cetverogodisnju i trenutno završavam studij po bolonji (3god).

Daleko sam sposobniji od ostalih kandidata, po znanju i općenito što se tiče samog rada, puno ga bolje obavljam od ostalih, a to mogu potvrditi radne kolege.

 

Što mi preostaje da radim?

Ako se žalim ravnatelju ili podnesem kaznenu prijavu protiv voditelja odjela, nitko mi ne garantira stalan posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar zaista smatrate da ćete na ovaj način ugovoriti s poslodavcem bilo kakav radni odnos?

 

Niste ni prvi ni posljednji koji svoj osobni neuspjeh u naznakama pokušava amortizirati čak i nevjerojatnom idejom o podnošenju kaznene prijave zbog neodabira za nekavo radno mjesto zbog toga jer smatrate da ste daleko sposobniji od ostalih kandidata????????

 

Dragi moj postavljaču posta tako se ne dobiva radno mjesto pa Vam savjetujem da pokušate naći neki drugi put prije odluke ravnatelja, po mogućnosti onaj gdje će se procijeniti ako ne već Vaše sposobnosti, onda barem volja i želja za dobivanjem traženog radnog mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda niste u potpunosti shvatili moje pitanje.

Ne da mislim, nego sam daleko sposobniji od navedenih.

Dapače i ostali radnici sezonci su daleko sposobniji od navedenih.

Nemojte misliti da podcjenjujem druge, nego sam stvarno realan.

Te osobe su predložene za stalno zbog tog što:

1. Jedna osoba je sin od voditelja odjela

2. 3 osobe su kućni prijatelji sa voditeljem odjela

3. Jednoj osobi je majka zaposlena u toj ustanovi (visoko rangirana), a ona je ujedno u ljubavnoj vezi sa voditeljem odjela.

Znači umjesto da se zaposli nas 5 koji smo zaslužili, zaposlit će se 5 drugih po rodbinskoj vezi.

 

Za to ide kaznena prijava zbog korupcije, zloupotrebe položaja i vlasti?

 

Kako bi vi reagirali da radite 9 sezona uredno, bez ikakvih primjedbi, a onda umjesto vas dobije posao netko tko je tek počeo raditi, a taj posao nije ni zaslužio.

 

Da se radi o privatnoj tvrtci, ja ne bi rekao ni riječi, ali radi se o Javnoj Ustanovi.

 

Ps: sa mnom se slažu svi ostali radnici i djele moje mišljenje, tako ako bude neka žalba ili nešto, neću je podnositi sam, nego će je podnjeti nas 6, uz potporu svih stalnih radnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

u potpunosti sam shvatio Vaše pitanje, ovo što opisujete nešto je što mi je i osobno u potpunosti poznato, no eto nismo ovdje zbog toga već da pokušamo stvarne životne situacije na neki način pokušati ajmo to tako nazvati, pravno zaštiti, a eto s obzirom na mogućnosti u ovom slučaju budućeg poslodavca i njegovih interesa kao i njegovih mogućih kako prigovora na Vaše navode tako i stvarne potrebe te radne organizacije, ne vidim načina na koji bi u bilo kakvom postupku mogli utjecati na njegovu odluku bez obzira koliko ona imala veze s nepotizmom. A i kada bi uspjeli na bilo koji meni nepoznati način, kako bi taj budući ugovorni odnos izgledao???????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija