Jump to content

Odvjetnička punomoć


anonimno

Preporučene objave

Poštovani

 

 

U 12 mjesecu 2002. godine imala sam prometnu nezgodu sa teškim ozljedama. Odvjetniku koji je slovio kao «vrstan odvjetnik» dobio je moje povjerenje u vođenju mog postupka. Tada nisam znala da takav postupak (radi se o prometnoj nezgodi u kojoj sam teško povrijeđena) se vodi u dva smjera: kazneni i odšteta. Taj je odvjetnik kasnije umro a predmet je preuzela njegova kćerka također odvjetnica koja je radila i radi do dana današnjeg u tom uredu.

Godine 2005. slučajno sam doznala da je predmet pao u zastaru (a da me odvjetnica nije obavijestila) a da je moguće pokrenut eventualno parnični postupak (na svoj trošak). Kada sam ja istu upitala da mi da na uvid svu dokumentaciju koja je vezana za moj slučaj uključujući i PUNOMOĆI, gospodična je odgovorila da ih je izgubila.

Ono što mene interesira je sljedeće:

 

Da li je odvjetnica meni dužna omogućit uvid u moju dokumentaciju - na temelju kojeg članka i zakona?

Da li je meni odvjetnica dužna pokazati punomoć koju sam joj potpisala i na temelju kojeg zakona?

Da li je punomoć deponirana i na sudu te da li je sud dužan meni pokazat dokumentaciju ?

 

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se prometna nezgoda dogodila u 12.mjesecu 2002.g., a vi ste navodno 'doznali da je predmet pao u zastaru' tijekom 2005.g. - očito vas je netko pogrešno savjetovao ili su vaši razlozi postavljanja ovakovog pitanja maliciozni.

predmet nije pao u zastaru ! niti za eventualni kazneni progon niti za parnični postupak naknade štete.

 

I da, parnični postupak UVIJEK pokrećete o vlastitu trošku neovisno o tijeku kaznenog ili nekog drugog (prekršajnog) postupka....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...U 12 mjesecu 2002. godine imala sam prometnu nezgodu sa teškim ozljedama. ....

...(radi se o prometnoj nezgodi u kojoj sam teško povrijeđena)... se vodi u dva smjera: kazneni i odšteta.

 

odete u DO prema mjestu u kojem se prometna nesreća dogodila i kao oštećena strana imate pravo dobiti informaciju što je s vašim predmetom i sve što vam treba, kao i izvršiti uvid u spis..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija