Jump to content

Naplata kamata po sudskom riješenju


dragec52

Preporučene objave

Pozdrav. Molim znalca da mi odgovori kako postupati u ovoj situaciji. Danas me zvala socijalna radnica iz staračkog doma da mi je otac dobio plavu kovertu iz suda. Pretpostavljam da se radi o naplati kamata još od prije 5-6 godina radi nepravovremene uplate otkupnine stana. Otac ima mirovinu iz koje uplaćuje dom i još mu ostane oko 800 kn. Ima 90 godine i nije svjestan situaciju. Ima samo mene također umirovljenika. Pošto je sasvim izvjesno da nema drugih sredstava niti imovine zanima me do kojeg iznosa mu mogu oduzimati za ovrhu?. Što će se desiti sa ostatkom iznosa koji se potražuje. Ja sam već prije odlučio da se odreknem nasljedstva jer u stvari i nema apsolutno ništa osim tekučeg računa. Pitanje -

dali mojim odricanjem od nasljedstva neću biti dužan ja vračati ostatak duga. Brzi odgovor bi mi puno značio jer mi je supruga u velikoj panici što sad. Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,recite supruzi da se smiri,naime sve i da se prihvatite nasljedstva odgovarate za dugove ostavitelja do visine vrijednosti nasljedjene imovine,medjutim odricanjem od nasljedstva vi nemate nikakvu vise obvezu u smislu vracanja dugova ostavitelja.Naravno,morate biti oprezni da vas vjerovnik nebi prevario,zastrasio nekim vama stranim pojmovima,pa da priznate dug,to neradite nikako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,recite supruzi da se smiri,naime sve i da se prihvatite nasljedstva odgovarate za dugove ostavitelja do visine vrijednosti nasljedjene imovine,medjutim odricanjem od nasljedstva vi nemate nikakvu vise obvezu u smislu vracanja dugova ostavitelja.Naravno,morate biti oprezni da vas vjerovnik nebi prevario,zastrasio nekim vama stranim pojmovima,pa da priznate dug,to neradite nikako.

 

 

Zahvaljujem od sveg srca jer ste nas umirili sa Vašim odgovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija