Jump to content

Otkaz ugovora o najmu stana


valery

Preporučene objave

Ovako...sklopili smo s podstanarima (muž i žena) ugovor o najmu stana na neodređeno. Saznali smo da su završili u pritvoru zbog razbojništva. Budući nam nisu platili najamninu, a ni režije nisu plaćene za prethodna 2 mjeseca, ima li netko savjet kako im uručiti otkaz ugovora o najmu stana budući se jedno i drugo trenutno nalaze u pritvoru i ne možemo osobno stupiti u kontakt s njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pitanje:

 

Kao podstanarka otkazala sam stan 15.9.2013. i pošto znam da je otkazni rok 30 dana, dakle iz stana izlazim 15.10., zanima me plaćam li podstanarinu i režije za cijeli 10. mjesec ili samo pola, koliko ću taj stan još koristiti? Gazdarica i ja smo se dogovorile da plaćam od svakog 1. u mjesecu, dakle da ne iseljavam, normalno bi bilo da platim za razdoblje od 1.10.-1.11.

No ja idem 15.10. i krajnje mi je nelogično da moram dati cijeli iznos podstanarine/režija za nešto što ću koristiti samo pola vremena!

 

Osim toga, u prethodnim mjesecima sam preplatila struju, i još uvijek imam preplaćeno. Mora li mi preplaćeni iznos koji mi je još ostao vratiti gazdarica na rok iseljenja i nakon što očitamo brojila, ili se to ne vraća?

 

Molim žurnu pomoć, stvar je jako hitna!

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje:

 

Kao podstanarka otkazala sam stan 15.9.2013. i pošto znam da je otkazni rok 30 dana, dakle iz stana izlazim 15.10., zanima me plaćam li podstanarinu i režije za cijeli 10. mjesec ili samo pola, koliko ću taj stan još koristiti? Gazdarica i ja smo se dogovorile da plaćam od svakog 1. u mjesecu, dakle da ne iseljavam, normalno bi bilo da platim za razdoblje od 1.10.-1.11.

No ja idem 15.10. i krajnje mi je nelogično da moram dati cijeli iznos podstanarine/režija za nešto što ću koristiti samo pola vremena!

 

Osim toga, u prethodnim mjesecima sam preplatila struju, i još uvijek imam preplaćeno. Mora li mi preplaćeni iznos koji mi je još ostao vratiti gazdarica na rok iseljenja i nakon što očitamo brojila, ili se to ne vraća?

 

Molim žurnu pomoć, stvar je jako hitna!

 

Hvala.

 

Normalno je da ćete platiti samo za period u kojem ste bili u najmu. Ispoštovali ste otkazni rok i platiti ćete najam do kraja otkaznog roka, to što on ističe na pola mjeseca nema nikakve veze.

Stanarinu nije problem izračunati, jedino će biti malo teže izračunati režije jer računi dolaze mjesec dana kasnije, ali vjerujem da znate vašu prosječnu potrošnju pa prema njoj izračunajte koliko još treba platiti za režije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija