Jump to content

Državna služ. - pravo na veći koef.


tapiros

Preporučene objave

Ukratko - došla je nova uredba o unutarnjem ustrojstvu, a kasnije i pravilnik o radnim mjestima. Ostao sam na istom radnom mjestu, no sada mi je u opisu i posao koji je ranije radio kolega koji ima duplo veći koef. od mene (i njemu je ostao taj posao, samo je drugačije opisan).

 

Imam li pravo tražiti veći koef.? Naime radim već 10 godina za koef. 0.88 koji se sada snizuje kao i svima zbog štednje? Ne moram niti naglašavati da mi se obim posla u tih zadnjih 10 godina povećao barem za 300%.

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veći koeficijent možete dobiti ako postoje koje drugo nepopunjeno radno mjesto za koje je propisan veći koeficijent i vi ispunjavate uvjete za to radno mjesto npr. ako ste sada stručni referent, možda postoji u vašem tijelu predviđeno radno mjesto višeg stručnog referenta koji ima veći koeficijent, a to mjesto je nepopunjeno. Dakle, radi se o premještaju na drugo radno mjesto. No morate ispunjavati uvjete za to drugo radno mjesto npr. za višeg stručnog referenta mislim da treba viša škola. Međutim ako poslodavcu to ne odgovara ne mora vas premjestiti na takvo drugo radno mjesto.

 

Na istom radnom mjestu vam se ne može povećavati koeficijent zato jer je on propisan vladinom uredbom.

 

No kao referent ne smijete obavljati poslove koje obavljaju npr. savjetnici s većim koeficijentom. Vi možete sukladno članku 28. Zakona o državnim službenicima odbiti izvršenje naloga ili provođenje odluka koje bi tražile viši stupanj stručnog znanja od onog propisanog za vaše radno mjesto.

 

Ažurirano

 

Veći koeficijent možete dobiti ako postoje koje drugo nepopunjeno radno mjesto za koje je propisan veći koeficijent i vi ispunjavate uvjete za to radno mjesto npr. ako ste sada stručni referent, možda postoji u vašem tijelu predviđeno radno mjesto višeg stručnog referenta koji ima veći koeficijent, a to mjesto je nepopunjeno. Dakle, radi se o premještaju na drugo radno mjesto. No morate ispunjavati uvjete za to drugo radno mjesto npr. za višeg stručnog referenta mislim da treba viša škola. Međutim ako poslodavcu to ne odgovara ne mora vas premjestiti na takvo drugo radno mjesto.

 

Na istom radnom mjestu vam se ne može povećavati koeficijent zato jer je on propisan vladinom uredbom.

 

No kao referent ne smijete obavljati poslove koje obavljaju npr. savjetnici s većim koeficijentom. Vi možete sukladno članku 28. Zakona o državnim službenicima odbiti izvršenje naloga ili provođenje odluka koje bi tražile viši stupanj stručnog znanja od onog propisanog za vaše radno mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija