Jump to content

Služnost puta


huskybucka

Preporučene objave

Ovako, na mojoj čestici,kraj kuce, znaci na okucnici, deda je prije ko zna koliko godina dao na koristenje put da se ljudi sluze - da bi dosli do svoga poljoprivrednog zemljista...

Sad taj put cijepa znaci moju cesticu.

Ti putem se isto tako nitko ne sluzi , jer postoje drugi putevi koji ljudi koriste...

Takoder taj put nije gruntovno ni katastarski uveden kao put...

Isto tako da ga ja ne odrzavam-sve bi zaraslo...

Zanima me, dal je kako moguce ponistiti taj put-gdje je on uopce uveden kao put-na opcini?

S obzirom da je taj put na mojoj okucnici, a postoje alternativni putevi koje ljudi koriste?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh, proslu godinu smo oko kuce jedan dio ogradili znaci sve do puta i put ostavili netaknt, i sad je put i poslije puta jedan dio naseg zemljista ostao nezagraden...

Sad kad bi zagradili put i taj drugi dio zemljista, zanima me dal me moze tko tuziti jer je deda prije tko zna koliko dao da se sluze tim putem?

Dal je to mozda negdje drugdje zabiljezeno kao put, posto u zemljisnim knjigama nije-na opcini ili negdje?

Ne bih voljela zagraditi pa da me poslije....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa kazem da ga nitko ne koristi, ali ja se nalazim u Zagorju, a ovdje su ljudi sto se tice puteva, međa i ostaloga da ne pricam...

Dakle bojim se da se ne desi da susjed koji koristi drugi put me npr. ne tuzi jer mu je ovuda blize ili ne znam sta ja....

Kazem put bi davno zarastao-to bi vjerojatno sada bila moja prednost, al ga tata svaku godinu kosi....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija