Jump to content

Prijevremena mirovina


malicovjek

Preporučene objave

Pitanje u vezi hrvatsko - slovenskog radnog staza (mirovine).

 

Za 10 mjeseca punim 60 godina starosti i imam pravo na prijevremenu starosnu mirovinu, u tom trenutku cu imati 41 godinu i 7 mjeseci radnog staza od toga 6 godina i 9 mjeseci slovenskog staza.

 

Pitanje, kada cu poceti primati slovenski dio mirovine (taj dio nemogu naci na net-u) dali se i taj dio moze isplacivati ranije prijevremeno uz neki postotak penalizacije ( kod njemacke mirovine sve jasno pise, za 1954 godiste njemacki dio pocet ce primati sa 65 godina i 8 mjeseci, ali moze i prijevremeno, u tom slucaju penalizira-oduzima se 0,3% po svakom mjesecu prije navrsenih 65 godina i 8 mjeseci).

 

Nije mi jasno pa ako mi neko moze pojasniti, ako dobro tumacim sadasnji hrvatski mirovinski zakon za 34 godine i 10 mjeseci (koliko cu imati u tom trenutku hrvatskog radnog staza) oduzimati-penalizirati ce me sa 20,4 posto.

Ili sam krivo nesto skuzio mozda se ipak uzima kompletan staz 41 godina i 7 mjeseci pa me u hrvatskoj nece penalizirati.

 

 

Ako netko ima osobnoh iskustava ili saznanja neka odgovori kako bi se moglo mirnije spavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija