Jump to content

radno vrijeme j.d.o.o.


imaric24

Preporučene objave

Pozdrav,

Otvorio sam j.d.O.o. osnovna djelatnost kozemtički salon, ja sam vlasnik i direktor, a moja supruga će biti jedini uposlenik koja će i raditi u kozmetičkom salonu.

Moje je pitanje da li kršim neki zakon ako stavim radno vrijeme salona od 8 - 20h a jedini uposlnik je moja supruga ?

 

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakonom o radu je regulirano pitanje radnog vremena. Tjedno radno vrijeme djelatnika je 40 sati, a uz još osam sati prekovremenih, najduže 48 sati.

 

Zakon o radu uređuje i institut preraspodjele radnog vremena i omogućava da se u nekim djelatnostima, primjerice u turizmu, može tjedno raditi i duže od 48 sati, maksimalno 56 sati, ali uz izričitu pisanu suglasnost radnika. Takvo produženo radno vrijeme može trajati četiri mjeseca, a ako je to predviđeno kolektivnim ugovorom maksimalno šest mjeseci.

Možda da razmislite o radu vaše supruge u 2 smijene - od 8 do 12 , te od 16 do 20 sati. Rad svaki dan od 8 do 20 h nije moguć, a i kada bi moglo zasigurno bi bio iscrpljujući. neprovediv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

Evo i mog sličnog pitanja... Da li se radno vrijeme odnosi i na vlasnika tj. da li vlasnik ako sam radi u svojoj firmi u npr. prodavaonici obuće, može raditi od npr od 10-20 sati svaki dan i subotom od 9-13? :sklanjaj:

 

Slažem se da je to ubitačni tempo, ali pas-materijalna situacija je takva. Ili sam ili nikako!

 

P.S. radi se o d.O.o. (ako je to bitno)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija