Jump to content

pravo na ostanak u kuci


casandra

Preporučene objave

Molim pravni savjet.....

Suprug i ja odlucili smo se razdvojit,imamo dvogodisnju curicu,zivimo u kuci moga tate,kuca glasi na njega.Tata mi se prijeti posto je protiv naseg razilazenja,da si nadjem smjestaj,malena naravno ostaje kod mene.trenutno sam nezaposlena pa o podstanarstvu ne razmisljam.Moj otac je alkoholicar naravno ne zeli priznati.ukoliko ne nadjem s njim zajednicki jezik bit cu prisiljena pravno ga gonit pa me zanima kolike su mi sanse da dobijem pravo ostanka u kuci a ujedno da on dobije obavezno ljecenje od alkohola.

 

Jos me zanima u slucaju zakonske rastave ako pristanem dok sam jos nezaposlena tko dobiva djete-zaposleni otac ili nezaposlena majka?koliko bi mi suprug trebao placati alimentaciju koja zakonski nije odredjena....nacula sam da iznosi vise od zakonski utvrdjene?djetetu nece nista falit ali cisto da sebe informiram......unaprijed hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po pitanju spora sa ocem male su vam sanse ili nikakve,ima pravo da odlucuje o svom vlasnistvu neovisno od drugih pa i djece.

Da nemislite kako se to samo vama desava;

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/67124-Pravo-na-ku%C4%87u-u-kojoj-%C5%BEivim-pet-godina

Po pitanju djeteta,sud gleda sto je najbolje po dijete a ne po roditelje i njihove zelje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a sta je sa skrbnistvom-da li bi ja dobila kao nezaposlena majka ili on kao zaposleni otac?

Pravo roditeljske skrbi imaju oboje roditelja, bez obzira bili razvedeni ili ne, ikad vjenčani ili ne, živjeli zajedno ili ne.

 

Vaše dijete neće biti stavljeno pod ičije skrbništvo dok ima roditelje i odgovarajuću roditeljsku skrb.

 

Povjeravanje na zajednički život jednome od roditelja uz obavezne susrete i druženja s roditeljem s kojim ne živi (pomno razrađene kako bi dijete imalo kontinuitet u održavanju i daljnjem razvoju tog odnosa), a sve slijedom činjenice da roditelji ne žive (ili neće živjeti) zajedno, treba biti prilično kompleksnija stvar od same zaposlenosti ili nezaposlenosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija