Jump to content

kupoprodajni ugovor


anonimno

Preporučene objave

Imam jedno pitanje:

kupujem stan, s obzirom da vlasnik prodaje stan isključivo za gotovinu, ponudio mi je opciju da mu u startu dam nekih 20.000 Eura u gotovini, a za ostatak će me čekati dok ne realiziram hipotekarni kredit (na taj stan). Što mi je potrebno navesti u Ugovoru kako bi se zaštitila za tih 20.000 Eura? Koliko je to sigurno?

Koju dokumentaciju mi on mora omogućiti kako bi dobila traženi kredit.

da li je potrebno da me upiše u gruntovnicu prije nego što predam zahtjev za kredit?

Inače uopće se ne razumijem u potrebne elemente Ugovora, ali smatram da pošto kupnaj ide preko agencije da će se oni pobrinuti za to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatram da bi bio pametno sklopiti određeni predugovor, u kojem bi se rijesili ti dogovori unaprijed, i upisalo koliko je placeno unaprijed uz obavezu da prodavatelj isti iznos vrati ukoliko ne dodje do sklapanja samog ugovora o kupoprodaji.

U zemljisne knjige možete se upisati kao vlasnik tek po sklapanju ugovora o kupoprodaji.

Bilo bi uputno da tražite od prodavatelja dokaz o vlasništvu stana, građevinsku i uporabnu dozvolu, i pitate unaprijed odmah sve sto Vas zanima. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija