Jump to content

Ostavinska rasprava


dalmatia_sun

Preporučene objave

Moj otac je umro bez oporuke. Ja, moja sestara i dva brata i majka nasljeđujemo imanje na jednake djelove.

 

Ja na ostavinskoj raspravi prije oko 5 godina svoj dio dajem majci. Ja sam joj dala svoj dio zato jer je majka zbog starinskih svjetonazora i u tuzi zbog nedavne smrti muža prijetila da će napraviti sebi zlo ako kćeri dobiju nasljedstvo pored sinova.

 

U međuvremenu nakon nekog vremena ja saznam da je majka sve prepisala na braću.

 

Ja želim svoj dio natrag i zanima me može li moja majka koja je sada voljna osporiti taj dogovor? (sinovi su protiv). Ili imam li ja sama zakonsko pravo to osporiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,

na ostavinskoj raspravi vi ste dali nasljednicku izjavu,kojom ste se prihvatili nasljednog dijela i istovremeno ustupili svoj dio majci.Nasljednicka izjava je neopoziva,ali se moze pobijati po opcim pravilima mana volja.Subjektivnog sam misljenja da bi u tome tesko uspjeli.

Pozdrav

 

Hvala lijepa na odgovoru.

 

Ako imate vi ili neki drugi član ovog foruma još koji pravni savjet u vezi ovoga problema ili ako čujete u međuvremenu nešto šta ide mi u korist, bila bih vam zahvalna da mi to objavite ovdje!

 

Još jednom hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija