Jump to content

Zahtjev za zaštitu prava


mladi programer

Preporučene objave

Ako se moderatori slažu, molio bih da se stavi sticky na ovu temu jer je Zahtjev za zaštitu prava nažalost vrlo popularna "roba" u ovom našem društvu.

Ovaj sam Zahtjev našao na ovom forumu nakon podosta kopanja i nadam se da bi nekome mogao pomoći.

 

Naziv tvrtke

Adresa

 

Temeljem Zakona o radu a vezano za moj Ugovor o radu s obzirom na činjenicu da smatram da su mi prekršena prava temeljem Zakona o radu prisiljen sam Vam uručiti ovaj moj:

 

 

ZAHTJEV ZA ZAŠTITU PRAVA

 

 

Obrazloženje:

 

Vi ste svojim postupcima prema meni prekršili propise Zakona o radu i to:

 

1. Članak 47. stavak 5- Iznimno od odredbe stavka 4. ovoga članka, preraspodijeljeno radno vrijeme tijekom razdoblja u kojem traje duže od punog ili nepunog radnog vremena može trajati duže od četrdeset osam sati tjedno, ali ne duže od pedeset šest sati tjedno, odnosno šezdeset sati tjedno ako poslodavac posluje sezonski, pod uvjetom da je isto predviđeno kolektivnim ugovorom i da radnik dostavi poslodavcu pisanu izjavu o dobrovoljnom pristanku na takav rad.

 

 

Zbog gornjeg zahtijevam da po primitku ovog mog Zahtjeva isplatite dugovanja i regulirate prekovremeni rad odnosno preraspodjelu radnog vremena.

 

Ukoliko ne postupite prema ovom mom zahtjevu, biti ću primoran obratiti se nadležnim državnim institucijama kako bih ostvario svoja prava.

 

Uvažavajući i Vaš interes da spor riješimo mirnim putem, srdačno Vas pozdravljam.

 

 

U (mjesto), (datum).

 

Podnositelj zahtjeva :

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ja sad ne kopam, mislim da ima bezbroj Zahtjeva na ovom forumu. Uostalom, ovaj koji ste našli odnosi se samo na jednu povredu prava iz radnog odnosa, pa bi u skladu sa Vašim zahtjevom trebali staviti "šprance" za svaku pojedinu povredu, a to je besmisleno.

 

Zahtjev nije nikakva mudrost, ne treba niti u njemu navoditi prekršene odredbe Zakonao radu, KU ili ugovora, treba samo napisati da se ulaže Zahtjev zbog povrede te i te, i da se traži udovoljavanje Zahtjevu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija