Jump to content

pričuva za ne postojeći stan


ciovo1

Preporučene objave

evo ovako

zapravo sam u dilemi a radi se o sljedećem.

u zakonu stoji da se mora plaćati pričuva-to kužim

što u slučaju kada je objekat(stan ne postojeći) na temelju čega plaćam pričuvu ako ne postoji

kupila sam od općine stan u ono vrijeme kad su bili otkupi pa tako i ja kupim-kada sam trebala kredit za adaptaciju ne može jer iz katastra ne mogu dobiti presliku jer nikad nije ucrtano(43. kada je zgrada dograđivana a kasnije nacionalizirana dograđeni dio nikad nije ucrtan u katastar) tako sam kupila stan na toj i toj adresi,toliko kvadrata 1 kat stan br. 00(ne postoji)

pitam u općini što napraviti kažu tuži općinu jer je prodala ne postojeće

sad me zanima temeljem čega plaćam pričuvu ako stan ne postoji a osim toga sada moram platiti geometre,arhitekte,uris u katastar i legalizaciju a to naravno nikog nije briga

moram li ipak plaćati pričuvu za navedeni ne postojeći stan?

hvala za odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam dobro shvatio stan ne postoji samo u papirima?

 

Kako vam uopće naplaćuju pričuvu, za koju kvadraturu kad stan nije upisan u ZK?

Teoretski se možete žaliti da ne želite plaćati pričuvu za nešto što nije upisano u papire.

 

To što sad morate platiti legalizaciju i ne treba biti nikoga briga, jer kad ste kupovali stan mogli ste provjeriti papire, ZK i sve što treba. Da ste to napravili vidjeli bi da stan nije etažiran i upisan u katastar.

 

Kako vam je općina uopće uspjela prodati nešto što nije uknjiženo?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa ovako: stan je u gruntovnicu upisan kao zabilježba zk sa brojem čestice -2002 je napravljen diobeni nacrt za cijelu zgradu to ima svaki stan za sebe ali mi u gruntovnici kažu da oni nemaju ništa iako bi valjda trebalo biti kod njih pohranjeno za cijelu zgradu

92. kad su bili otkupi dobila sam vlasnički list na kojem piše koliko m2,adresa,kat br. stana 00

na temelju te zabilježbe se i naplaćuje pričuva ali ne daj bože da trebam neki dokumenat iz katastra-nema šanse-dali su mi potvrdu da je izgrađeno prije 68. ali u katastarskom planu je samo stari dio zgrade i sasvim druga čestica.

odnosno zgrada je izgrađena 1911,a talijanac je 43. dogradio i nije se to ucrtalo nemam pojma da li se onda uopće ucrtavalo-kad je to neke godine nacionalizirano-općina uzela cijelu zgradu a nikad prevela na sebe zemljište niti ucrtala stvarno stanje već samo prodala kao vlasnik stanove na kojima je bilo stanarsko pravo-poslje došli upravitelji i tako plaćam pričuvu valjda na temelju popisa stanova zgrade

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zakonski obvezu plaćanja pričuve ima vlasnik stana.

vlasnik stana je onaj ko je upisan u gruntovnim knjigamakao vlasnik.

u gruntovnici tražite vlasnički list za stan. ako dobijete vlasnički list vaše vlasništvo je upisano i imate obvezu plaćati pričuvu.

ako nemate vlasnički list (na svoje ime) niste vlasnik stana i nemate obvezu plaćati pričuvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija