Jump to content

Pomoč.kako zatvorsku kaznu pretvoriti u slobodu


vinkovk23

Preporučene objave

Pomoč zanima me ako je kazna koju državno odvjetništvo predlaže sudu a čekam pozivza sud a kazna koju predlažu je 1,8 goina znaci godinu i osam mjeseci kako kada dodem na sud tj.dali s može odgoditi par godina ili primjeniti uvjetna kazna jer nije navedena ili dobrotvoran rad ili nešto neželim u zatvor pomozite a dijelo sam priznao na državnom odvjetništvu snimali su me

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pomoč zanima me ako je kazna koju državno odvjetništvo predlaže sudu a čekam pozivza sud a kazna koju predlažu je 1,8 goina znaci godinu i osam mjeseci kako kada dodem na sud tj.dali s može odgoditi par godina ili primjeniti uvjetna kazna jer nije navedena ili dobrotvoran rad ili nešto neželim u zatvor pomozite a dijelo sam priznao na državnom odvjetništvu snimali su me

a da pojasnim ja i frend smo proslo ljeto uzeli 12 lančiča starijim ženama od čega su nas dvije prepoznale a 10 ih je reklo da nas nikada nisu vidjeli i to smo sve priznali samo da nas puste iz policije i u državnom odvjetništvu ponovili i sada državno odvjetništvo predlaaže tu kaznmuu a poziv j e dosao sto napraviti da neidem u zatvor jedini dokaz je te dvije zene koje su nas kao prepoznale

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgodit par godina se ne može, nešto sitno što ovisi o uvjetima.DO predlaže kaznu a sudac donosi sukladno učinjenom djelu ali i držanju pred sudom priznanje djela,kajanje,dosadašnja neosuđivanost....Negiranje djela neće rezultirat uvjetnom ili radom na slobodi.

da znam ali zasto priznati svih 12 ako recimo samo dvije su nas prepoznale ijer drugih dokaza nemaju i ako bi se smanjilo sa deset na dvije dali to utjece na manju kaznu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel imate branitelja? Svakako neka kontaktira DO i pokuša se nagoditi na manju sankciju. Oće li se ili ne nagoditi ovisi o puno okolnosti slučaja (Vašim godinama života, da li je prvo k.d., jeste li priznali, kako je djelo počinjeno i sl.). Pretpostavljam da su Vam to tretirali kao produljeno kazneno djelo.

 

Morate zvat DO dok ne dođete na sud pa vidite što Vam nude.

 

Kako mislite da protiv Vas imaju samo 2 žene koje su Vas "kao" prepoznale. Ili Vas jesu ili nisu prepoznale.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da znam ali zasto priznati svih 12 ako recimo samo dvije su nas prepoznale ijer drugih dokaza nemaju i ako bi se smanjilo sa deset na dvije dali to utjece na manju kaznu

Jeste u DO priznali samo 2 ili sve? Utjecat će na kaznu ako su samo 2 ali će i utjecat ono što sete priznali u policiji i DO i ono što ćete reći na sudu.(Sud ne voli muljaže).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate malo bolje precizirati.

 

Za koje kazneno djelo vas se goni? S obzirom na predloženu kaznu, i to unatoč priznanju, pretpostavljam da se radi o razbojništvu, što je ozbiljno kazneno djelo. Manja je vjerojatnost, na osnovu ovog što ste napisali da bi bila teška krađa.

 

Također, jeste li dosada već kazneno kažnjavani, dakle imate li dosje? To je bitno kod odmjeravanja vrste i visine kaznenopravne sankcije. Inače, kaznu koju državno odvjetništvo predlaže, sud ne mora prihvatiti.

 

Što se tiče vašeg upita vezano uz uvjetnu osudu i rad za opće dobro - morate malo više podataka dati, ovo je premalo. Imajte na umu i da se promijenio Kazneni zakon, pa onda i tu treba vidjeti koji bi od njih bio povoljniji za vas.

 

Dobro vam je sugerirala kolegica Burn, razmislite o tzv. nagodbi, odnosno donošenju presude na temelju sporazuma sa državnim odvjetništvom. To vam sudovi jako vole, jer tada oni u principu samo budu servis koji potvrđuje takav sporazum. Svakako angažirajte odvjetnika specijalistu za kazneno pravo.

 

I ovo kaj sivko veli - jeste priznali samo ove 2 ili svih 12?

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

morate malo bolje precizirati.

 

Za koje kazneno djelo vas se goni? S obzirom na predloženu kaznu, i to unatoč priznanju, pretpostavljam da se radi o razbojništvu, što je ozbiljno kazneno djelo. Manja je vjerojatnost, na osnovu ovog što ste napisali da bi bila teška krađa.

 

Također, jeste li dosada već kazneno kažnjavani, dakle imate li dosje? To je bitno kod odmjeravanja vrste i visine kaznenopravne sankcije. Inače, kaznu koju državno odvjetništvo predlaže, sud ne mora prihvatiti.

 

što se tiče vašeg upita vezano uz uvjetnu osudu i rad za opće dobro - morate malo više podataka dati, ovo je premalo. Imajte na umu i da se promijenio kazneni zakon, pa onda i tu treba vidjeti koji bi od njih bio povoljniji za vas.

 

Dobro vam je sugerirala kolegica burn, razmislite o tzv. Nagodbi, odnosno donošenju presude na temelju sporazuma sa državnim odvjetništvom. To vam sudovi jako vole, jer tada oni u principu samo budu servis koji potvrđuje takav sporazum. Svakako angažirajte odvjetnika specijalistu za kazneno pravo.

 

I ovo kaj sivko veli - jeste priznali samo ove 2 ili svih 12?

dakle ovako produljeno kazneno dijelo teška krađa jer nije bilo povreda ili slično na odo i mupu priznali obojica sve a 12 žena je dovedeno na prepoznavanje gdje su nas samo dvije prepoznale eto sad me zanima što da učinim da na sudi isto priznam sve iako ovih 12 nisam stvarno napravio jer sam vise iz straha priznao da idemo na slobodu ili da na sudu poreknem i priznam ove dvije što su nas prepoznale

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle ovako produljeno kazneno dijelo teška krađa jer nije bilo povreda ili slično na odo i mupu priznali obojica sve a 12 žena je dovedeno na prepoznavanje gdje su nas samo dvije prepoznale eto sad me zanima što da učinim da na sudi isto priznam sve iako ovih 12 nisam stvarno napravio jer sam vise iz straha priznao da idemo na slobodu ili da na sudu poreknem i priznam ove dvije što su nas prepoznale

 

Pod uvjetom da vam je ovo prvo kazneno djelo i da vi i vaš kompa niste prilikom činjenja ovih krađi imali oružje ili neko opasno oruđe, ovo je malo "brutalna" kazna koju predlaže državno odvjetništvo. Smatram da je sud neće prihvatiti, jasno pod ovim uvjetima koje sam prije naveo.

 

Za vas je svakako povoljniji stariji KZ (1997.), jer je tamo predviđena kazna zatvora od 6 mjeseci do 5 godina. Također, upravo iz navedenog raspona kazne vama se može izreći i uvjetna osuda (opet po ranijem KZ-u). Rad za opće dobro, mislim da bi teško išao (teoretski da, ali praktično ne).

 

Znači, dve su vas žene prepoznale, a vi priznali sve? Ionako će biti bitno ono kaj ćete reći na sudu. Ali ako na sudu priznate samo ove dve, sudac će vas pitati zašto sada mijenjate priču - možete mu reći ovo što ste napisali, ali to baš nije uvjerljiv argument. Međutim, da naglasim - nijedan sudac neće vas osuditi samo na temelju vašeg priznanja. I ostali dokazi moraju biti u skladu s vašim priznanjem odnosno potvrđivati vaše priznanje. E sad, da li državno odvjetništvo ima kakve druge dokaze protiv vas za ovih 10 žena koje vas nisu prepoznale, to ne znam. Možda imaju otiske vaših prstiju, ili imaju svjedoke koji su vas vidjeli u činjenju krađe ili nešto treće. Onda ova vaša priča o strahu definitivno neće držat vodu.

 

Još jedna stvar - koliko ste imali godina kada ste počinili djelo?

 

Gledajte, svakako angažirajte odvjetnika kaznenjaka i neka se on dalje bavi vašim predmetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pod uvjetom da vam je ovo prvo kazneno djelo i da vi i vaš kompa niste prilikom činjenja ovih krađi imali oružje ili neko opasno oruđe, ovo je malo "brutalna" kazna koju predlaže državno odvjetništvo. Smatram da je sud neće prihvatiti, jasno pod ovim uvjetima koje sam prije naveo.

 

Za vas je svakako povoljniji stariji kz (1997.), jer je tamo predviđena kazna zatvora od 6 mjeseci do 5 godina. Također, upravo iz navedenog raspona kazne vama se može izreći i uvjetna osuda (opet po ranijem kz-u). Rad za opće dobro, mislim da bi teško išao (teoretski da, ali praktično ne).

 

Znači, dve su vas žene prepoznale, a vi priznali sve? Ionako će biti bitno ono kaj ćete reći na sudu. Ali ako na sudu priznate samo ove dve, sudac će vas pitati zašto sada mijenjate priču - možete mu reći ovo što ste napisali, ali to baš nije uvjerljiv argument. Međutim, da naglasim - nijedan sudac neće vas osuditi samo na temelju vašeg priznanja. I ostali dokazi moraju biti u skladu s vašim priznanjem odnosno potvrđivati vaše priznanje. E sad, da li državno odvjetništvo ima kakve druge dokaze protiv vas za ovih 10 žena koje vas nisu prepoznale, to ne znam. Možda imaju otiske vaših prstiju, ili imaju svjedoke koji su vas vidjeli u činjenju krađe ili nešto treće. Onda ova vaša priča o strahu definitivno neće držat vodu.

 

Još jedna stvar - koliko ste imali godina kada ste počinili djelo?

 

Gledajte, svakako angažirajte odvjetnika kaznenjaka i neka se on dalje bavi vašim predmetom.

znaci ovako iz pouzdanih izvora znam da drzavno odvjetnistv o ima sljedece dokaze pod 1, priznanje samo dvije zrtve,i kao drugi dokaz navode prijave protiv nepoznatog počinitelja uzet i z policije,a sto se tice kaznjavanja ranije sam bio osudivan uvjetnom kaznom za kradu.nista drugo to je sve sto oni imaju i nisam imao niti oruzje niti nista i svakoj zeni je receno da treba djetetu za mlijeko i prije dovrsetka kaznenog dijela unaprijed sam se ispricao na licu počinjenja malo smijesno ali istinito i sad se jedino bojim zatvorske kazne neupucen sam u zakon a i zena mi ceka bebu koju treba roditi za mjesec dana a vec imam kcer od godinu i pol

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pustite "pouzdane" izvore. Najbolje je izvršiti uvid u državnoodvjetnički spis, što je vaše pravo čim je provedena dokazna radnja vašeg ispitivanja. Tamo ćete sve vidjeti.

 

Imate već osudu za krađu, e to je problem - znači da ste specijalni recidivist, i zato sad traže bezuvjetnu kaznu, jer očito onom prvom osudom niste ništa "naučili", bez uvrede.

 

Nezahvalno je prognozirati na temelju samo ovih vaših podataka, moguće su dvije opcije - ili visoka uvjetna osuda s rokom provjeravanja 4-5 godina, ili bezuvjetni zatvor, po meni u trajanju od maksimalno 1 godine, što bi bilo i u skladu s većinskom praksom sudova. Ove činjenice - dijete i beba na putu, to svakako navedite na sudu, biti će vrednovane kao olakotne okolnosti.

 

Ali, ponavljam što će sud konkretno odlučiti, ovisi o svim okolnostima slučaja, a i o vama. Svakako angažirajte branitelja, ako nemate sredstava za njega, tražite postavljanje branitelja na teret proračunskih sredstava. Pustite njega da radi svoj posao, sami ćete napraviti više štete nego koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pustite "pouzdane" izvore. Najbolje je izvršiti uvid u državnoodvjetnički spis, što je vaše pravo čim je provedena dokazna radnja vašeg ispitivanja. Tamo ćete sve vidjeti.

 

Imate već osudu za krađu, e to je problem - znači da ste specijalni recidivist, i zato sad traže bezuvjetnu kaznu, jer očito onom prvom osudom niste ništa "naučili", bez uvrede.

 

Nezahvalno je prognozirati na temelju samo ovih vaših podataka, moguće su dvije opcije - ili visoka uvjetna osuda s rokom provjeravanja 4-5 godina, ili bezuvjetni zatvor, po meni u trajanju od maksimalno 1 godine, što bi bilo i u skladu s većinskom praksom sudova. Ove činjenice - dijete i beba na putu, to svakako navedite na sudu, biti će vrednovane kao olakotne okolnosti.

 

Ali, ponavljam što će sud konkretno odlučiti, ovisi o svim okolnostima slučaja, a i o vama. Svakako angažirajte branitelja, ako nemate sredstava za njega, tražite postavljanje branitelja na teret proračunskih sredstava. Pustite njega da radi svoj posao, sami ćete napraviti više štete nego koristi.

mpozete mi pojasniti sto to znaci bezuvjetni zatvor i sto je to visokauvjetna sa provjravanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

50:50 ako bude samo dvije u "igri".Kako ti je rečeno zavisi i od različiosti tvojih odgovora na sudu i u policiji i DO.U igri je i kajanje kao i prijedlog tebe (prije suda i DO) da podmiriš štetu.

a sto bi se desilo da recimo kazem da zelim u ratama podmiriti sve triskove suda i svima nadoknaditi stetu da sve priznam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a sto bi se desilo da recimo kazem da zelim u ratama podmiriti sve triskove suda i svima nadoknaditi stetu da sve priznam

Kako Burn kaže ne možemo gatat i reći ti koliko i koju kaznu ćeš dobit.Ako uzmemo da DO ima dobre dokaze (koje ni ti ni mi ne znamo) a budeš muljao na sudu kazna će bit onakva kakvu je DO i tražio a sudac neće imat milosti.Ako ipak priznaš svih 12 zbog priznanja i kajanja bit će umanjenja a otegotna okolnost je što se radi od 12 krađa.

Sa sudom ćeš moći dogovorit kako ćeš platit troškove i štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da zaključimo ovu temu - realno i sukladno praksi, ak ćeš biti osuđen za svih 12 situacija koje ti ulaze u koncept produljenog djela, onda ti ne gine zatvor (do cca 1 godine). Ak bi bile samo 2, opet otegotno ti je kaj si već osuđen za istovrsno djelo, i onda su ti šanse doslovce 50/50 (zatvor ili uvjetna osuda).

 

Svakako da ti je u interesu da se ne bahatiš i praviš Majkom Terezom na sudu, iskaži poniznost, priznaj, ispričaj se, pokaži kajanje, naglasi sve olakotne okolnosti koje imaš - dijete, drugo na putu, loše imovinsko stanje koje je glavni razlog za ovo kaj si napravio, možda i problematično djetinjstvo koje te "gurnulo" prema svijetu kriminala, naglasi da si spreman sudjelovati u bilo čemu (rad za opće dobro npr.), samo da ne ideš u zatvor, i onda se jednostavno pomoli, jer ostalo više nije u tvojim rukama. A najbitnije od svega - uzmi branitelja, ili kak sam ti već rekao, ako nemaš novaca za njega, traži da ti ga postave na teret proračunskih sredstava.

 

Da imamo barem državnoodvjetnički spis, mogli bi ti dati i konkretnije informacije, al ovak razglabat teoretski - više od ovoga kaj smo ti burn, sivko i ja rekli, se ne može. Znam da ne kužiš pravne stvari i da samo tražiš pomoć, i to je sve ok, pa zato i postoji ovaj forum, ali to je to kaj ti možemo reći i savjetovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija