Jump to content

Promjena ugovora o radu


billim

Preporučene objave

Pozdrav svima! Pitanje glasi: U firmi je odražan iznenadni sastanak sa rukovoditeljem. Pred nas je postavljen ultimatum. U roku dva dana moramo poslati zahtjev sa zamolbom da se stavimo na manje plaćeno radno mjesto, automatski da se složimo sa smanjenjem bodova, inače ćemo biti proglašeni tehnološkim viškom i dobiti otkaz. U sindikatu "niko ništa ne zna", a mi uplašeni zbog prijetnje otkazom, poslali ZAMOLBE :-?. Počeli su pojedinačni pozivi, ljudi odlaze i potpisuju nove ugovore, koje su sami tražili. Ima li pomoći? Što učiniti? Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto ste slali ikakve zamolbe (nemojte sad samo ono-nismo znali, na prepad nas uhvatilo blabla)?

 

Ima pomoći, ako ste jedan od nesretnika koji je poslao tu zamolbu, kad Vam daju novi ugovor nemojte ga potpisati. Ne mogu Vas prisiliti ako se ne date manipulirati, a prijetnje su više nego smiješne.

 

I nastavite raditi sa svojim starim ugovorom.

 

Ako Vam daju otkaz - onda imate 15 dana za poslati Zahtjev za zaštitu prava zbog otkaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima.

Također imam sličan problem; radim na neodređeno vrijeme u tvrtki koja je već duže vrijeme u većim financijskim problemima.

Tijekom rada u toj tvrtki, nekoliko puta mi je mijenjan ugovor o radu sa opisom radnoga mjesta, koji je potpisan od strane poslodavca i sa moje strane, a zadnja 2 su bila i sa umanjenim iznosom plaće. Zadnji ugovor koji smo potpisali nije mi vraćen.

Dobro poznavajući situaciju, znam de će nam uskoro ponuditi novi ugovori o radu sada sa već podosta umanjenim iznosima mjesečnih primanja, te možda i premještajem na drugo radno mjesto, uz nepovoljnije uvjete.

Uz sve nabrojeno, međuljudski odnosi su potpuno narušeni, svakodnevni pritisci i zastrašivanja stvaraju mi psihičke probleme, te nemam više volje niti ambicija raditi u toj tvrtki.

Pitanja su:

Što se može dogoditi ako odbijem potpisati novi ugovor o radu sa opet novim uvjetima i naravno umanjenom plaćom? Potpisivanje nepovoljnijeg ugovora od trenutno važećeg, koji je ionako loš, ozbiljno bi mi narušilo egzistenciju.

Da li ako odbijem potpisati novi ugovor, to znači otkaz ugovora o radu od strane poslodavca?

Što učiniti ako će me pokušati prisiliti da potpišem sporazumni raskid?

Još samo da napomenem, radi se tako da što više ljudi “samovoljno” ode iz tvrtke.

Hvala na savjetu ili odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Može Vam ponuditi otkaz s ponudom izmijenjenog ugovora o radu u kojem slučaju ako prihvatite taj novi ugovor imate pravo osporavati otkaz na sudu;

 

2. Može Vam samo dati otkaz na kojim imate 15 dana da uložite Zahtjev za zaštitu prava (nećemo naširoko o ovome, pročitajte po forumu, pisano je sto puta);

 

3. Nitko Vas ne može prisiliti potpisati išta. Niste žrtva, imate pravo reći ne. Ako Vam ponude sporazumni recite da nećete i ne obazirite se na eventualne prijetnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija