Jump to content

Prekid privremenog uzdržavanja na osnovu usmene izjave u CSZZ-ou


lluunnaa

Preporučene objave

Poštovani,

Da li CZSS može prekinuti isplatu privremenog uzdržavanja na osnovu usmene izjave oca dane u CSZZ da plaća alimentaciju na ruke majci iako je presudom navedeno da uplaćuje na tekući račun. U stvarnosti niti viđa dijete, niti išta daje. Izbjegava na sve načine susrete, obaveze i plačanja a ja dijete moram na traženje CSZZ-a navlači na koje kakve procjene kod psihologa i dječjeg psihijatra jer ju on niti njegovi ne viđaju a žive 2 km dalje. Naravno sve to traži CSZZ od mene da bi vidjeli koliko to ne viđanje djeluje na četverogodišnje dijete. Ovaj tjedan nakon poziva nas oboje u CSZZ, a on se nije pojavio u 8:30 pa je sve odgođeno za 12:30 (jer je zaspao) sad su u CSZZ-u meni zaprijetili viđanjem pod nadzorom na kojem i ja moram prisustvovati da bi ga dijete prihvatilo .

Nakon razvoda braka i pokrenute ovrhe nakon što su ispunjeni uvjeti za privremeno uzdržavanje CSZZ-a ( 6 mjeseci neplaćanja neprekidno ili s prekidom neplaćenih 6 unutar razdoblja od 7 mjeseci) na osnovu njegove izjave u CSZZ-u ovaj mjesec nisam dobila privremeno uzdržavanje.

Dijete je dobilo odvjetnicu po službenoj dužnosti za pokretanje ovršnog postupka, pa je

tako pokrenuta ovrha za sva potraživanja nakon presude suda :

 

«Nalaže se ocu XY da za uzdržavan mlt. YX otac plati za razdoblje od 1. kolovoz 2011 do 1. ožujak 2012 iznos od 8000,00 kuna sa zateznom kamatom od presuđenja do isplate, te da od 1.ožujka 2012 plača mjesečno iznos od 1000,00 kuna pa nadalje dok za to budu postojali zakonski uvjeti, koji iznos dospijeva do 15. u mjesecu za tekući mjesec, sa zateznom kamatom koja teče od dospijeća svakog pojedinog mjesečnog obroka do isplate sve po kamatnoj stopi određenoj za svako polugodište uvećanjem eskontne stope Hrvatske narodne banke koja je vrijedila zadnjeg dana polugodišta koje je predhodilo tekućem polugodištu za pet postotnih poena na tekući majke i zakonske zastupnice XY kod XY banke broj xxxxxx, sve u roku 15 dana.

Obrazloženje

Temeljem čl.338.stavak 6. Zakona o parničnom postupku ( dalje ZPP) ova presuda ne sadrži obrazloženje jer su se stranke odrekle prava na žalbu, te izjavile da ne traže da presuda bude obrazložena. U zagrebu, 12. ožujak 2012. «

 

ne može se naplatiti jer otac službeno ne radi nigdje, nema imovine i nemaju mu od čega oduzeti. Radi na crno i šta mu fali. Da li da od CSZZ tražim pismeno obrazloženje za neisplatu privremenog uzdržavanja za ovaj mjesec i da li uopće mogu s tim išta postići.

Nisam u nekim materijalnim mogućnostima za uzimanje odvjetnika, ali po svemu sudeći neću nikad doći na kraj s CSZZ-om jer kao da su tu u interesu oca a ne dijeteta. Kako se izboriti za to četverogodišnje dijete kad se ni CSZZ ne brine o njemu.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Poštovani,

Da li CZSS može prekinuti isplatu privremenog uzdržavanja na osnovu .........

U stvarnosti niti viđa dijete, niti išta daje.

Izbjegava na sve

a ja dijete moram na traženje CSZZ-a navlači na koje kakve procjene kod psihologa i dječjeg psihijatra

da bi vidjeli koliko to ne viđanje djeluje na četverogodišnje dijete.

 

sad su u CSZZ-u meni zaprijetili viđanjem pod nadzorom na kojem i ja moram prisustvovati da bi ga dijete prihvatilo .

 

potraživanja nakon presude suda :

 

neću nikad doći na kraj s CSZZ-om jer kao da su tu u interesu oca a ne dijeteta. Kako se izboriti za to četverogodišnje dijete kad se ni CSZZ ne brine o njemu.

!

 

Eto vidite da je centar jedva dočekao, dakle može. Otac je vjerovatno imao potrebu da bolje izgleda sam sebi i drugima pa je valjda zato imao potrebu kazati da je ipak dao neku kintu.

 

Eto vi ste ga, a to možda to nije ni bilo tako teško, doveli u stanje da ne vidi kako će se uopće izvući iz toga i još da li iz prkosa ili želje da ne misli na svoj jad, ne želi vidjeti svoje dijete.

 

Kao što vidite centar je jedva dočekao da vam ne daje ubuduce novaca.

Možete sad im napisati pismo da niste nikakve novce primili od bivseg muža, jamčiti za to i možda odluce da vam nastave plaćati.

 

Vašem bivšem ne cvjetaju ruže, sad mu je dug otprilike 25 ili 30 tisuća kuna, i u narednih 15 do 20 godina će mu biti jedno 200 do 300 tisuća kuna.

Dovoljno da ga obeshrabri pa da (ispravno) zakljuci da ionako to ne moze platiti pa mu je svejedno.

 

Oni koji su donjeli takve zakone, mogli bi se naći u velikom čudu kad ti isti zakoni proizvedu nekoliko tisuća ovakvih slučajeva, sa svim materjalnim i ljutskim, kriminalnim i drugim posljedicama za društvo.

 

lluuunaa, razmislite da li je možda bolje da odustanete od pritiska na njega s nadom da će za 3, 5 ili 10 godina snaći se i pomoći ili ćete ga upropastiti do kraja

 

samo takav vam neće sigurno koristiti, a koliko sam shvatio niste ni vi u izobilju..

 

A konkretno za vaš gorući problem, pišite im, nema potrebe da im prijetite ili nadugo naširoko, nego samo to da nije istina da vam je išta uplatio te da nemate stoga dovoljno za dijete te ih molite ta nastave sa uplatama dok ne dobijete novac ovrhom, (koja samo što nije)... Napravite kopiju pisma i tražite da vam tu kopiju ovjere sa datumom, tako ćete moći zlu netrebalo nakon nekog vremena gnjaviti i ministre...

 

to sto ne vidi oca zaista djeluje stetno kako sad tako ce i ubuduce ako se to ne promjeni

 

psiholog i dječji psihijatar to, vec znaju, nije stvar da oni to hoce vidjeti nego je njihov posao da pokusaju pomoci

 

vi trebate biti zaista sretni sto vam oni nude priliku da otac prihvati svoje dijete, a pogovo da dijete upozna svog oca, jer inace ce imati ogromne traume za cijeli zivot

 

vi kao majka trebate se uvjeriti da ce se otac pojaviti da ne bi djetetu davali lazne nade

ako ste sigurni da ce se pojaviti, samo kao najnormalniju stvar spomenite da ce imati priliku malo se poigrati s ocem, i ponesite kriomice poklon koji ce kasnije dobiti od oca,

 

budite lukavi

 

vec ionako imate - veliko nista, na fini nacin jedino mozete biti na dobitku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija