Jump to content

Nasljedstvo ispražnjenog računa!


PadrePio

Preporučene objave

Lijepi pozdrav,

 

jedan sam od su nasljednika tekućeg računa pokojnika čiji je saldo bio par tisuća kuna. Kako je ostavinska još u tijeku radi manjih tehničkih stvari, nije ni punomoćna. Po spomenutom računu pokojnika za njegova života jedan od članova rodbine bio je opunomoćen po računu, ta osoba nije prvi nasljedni red i ne pripada ju ostavina, međutim svjesno je nekih 20tak dana nakon smrti pokojnika ispraznila taj isti račun. Mi se nismo žurili u banku dati obavijest o smrti jer se smrtni list čeka cca 15 dana i nije nam bilo na kraj pameti da bi se ovo moglo desiti, osim toga računali smo i na relaciju Banka-HZMO, da se sve odradi, jer je mirovinsko nepripadno isplatilo mirovinu i još nisu stigli ni dio povrata potraživati. Zanima me tko započinje traženje povrata sredstva isplaćenih sa računa, banka ( po obavijesti HZMO o smrti i potraživaju )-osobu čija je punomoć istekla i koja je ispraznila rn ili nasljednike-po punomoći ostavine i kojim postupkom?

 

Hvala,

 

PP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija