Jump to content

dobivanje Us vize unatoc osudjivanosti za kazneno djelo


ALEN068

Preporučene objave

Postovani,

 

Pomorac sam ,te skoro imam razgovor u americkom veleposlanstvu vezano za dobivanje americke vize D1.Prosle godine otprilike u 9 mjesec pravomocno sam osudjen sam za kazneno djelo kradje mobitela 4 mjeseca zatvora uvjetno na godinu.

Unatoc tome sta sam taj mobitel nasao na klupi,a ostecenik je prijavio da mu ga je neko ukrao,unatoc tome sta je u prvom postupku sudac me oslobodio,al na kraju svega imam tu "mrlju " u evidenciju.Inace nikad nisam bio osudjivan za nista prije toga.

E sad zanima me ,kad popunjavam online aplikaciju na stranici americkog veleposlanstva,gdje izmedju ostalog postoji rubrika o "osudjivanosti" dali je bolje presutit ili ne,i dali ce mi se to konacno reflektirat na uskracivanje vize,a samim time i nemogucnosti odlaska na brod radi jedne "gluposti".

Unaprijed se zahvaljujem na savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buduci da je kazna pravomocna onda je najbolje ici sa potvrdom o nekaznjavanju u kojoj sam "cist"..i nadati se da veleposlanstvo nece provjeravati.

Moze li se odmah unaprijed saznat za koja kriminalna djela je legitimno odbijanje izdavanja vize ili je to stvar slobodne procjene osoba u veleposlanstvu?

Da li osoba koja je uvjetno osudjena na kaznu zatvora smije napustit zemlju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija