Jump to content

istek ugovora na određeno i nastavak rada..dal imam pravo na neodređeno?


Nayan Aik

Preporučene objave

radim u firmi više od 6g, prve 3g. preko student servisa, prije 3g. sam dobio prvi ugovor na određeno u trajanju 1g, nakon toga sam dobio još dva takva ugovora, dakle sveukupno radim 3g na određeno

 

prije više od mjesec dana mi je istekao zadnji ugovor na određeno, nastavio sam raditi u firmi, i evo radim već mjesec i pol dana bez ikakvog ugovora. ustvari čekam šta će biti

 

prije par dana mi je predloženo da sam dam otkaz i da će me se zaposliti u novu firmu (poslodavac ima par firmi a sve je ustvari jedan ured) i da ću dobiti ugovor na određeno 6mj

koja su moja prava?

 

 

napominjem da sam unutar tih mjesec i pol dana rada nakon isteka ugovora već primio jednu plaću i ubrzo ću primiti drugu

htio bi ugovor za stalno, zašto poslodavci ne žele davati ugovore za stalno?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radim u firmi više od 6g, prve 3g. preko student servisa, prije 3g. sam dobio prvi ugovor na određeno u trajanju 1g, nakon toga sam dobio još dva takva ugovora, dakle sveukupno radim 3g na određeno

 

prije više od mjesec dana mi je istekao zadnji ugovor na određeno, nastavio sam raditi u firmi, i evo radim već mjesec i pol dana bez ikakvog ugovora. ustvari čekam šta će biti

 

prije par dana mi je predloženo da sam dam otkaz i da će me se zaposliti u novu firmu (poslodavac ima par firmi a sve je ustvari jedan ured) i da ću dobiti ugovor na određeno 6mj

koja su moja prava?

 

 

napominjem da sam unutar tih mjesec i pol dana rada nakon isteka ugovora već primio jednu plaću i ubrzo ću primiti drugu

htio bi ugovor za stalno, zašto poslodavci ne žele davati ugovore za stalno?

hvala

 

Ukoliko niste dobili novi ugovor računa se da ste zaposleni na neodređeno (ZOR)

Sve možete pitati pravnika ako sumljate.

 

Ništa potpisivati,osim novog ugovora na neodređeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da po zakonu o radu imam pravo na ugovor za stalno, ali to je privatna firma, neznam koliko mi je pametno u ovakvoj siutaciji ulaziti u sukob, nemam nikakav plan B, možda me i može zaposliti za stalno ali može mi i dati otkaz nakon nekog vremena iz razloga jer sam se suprostavio...a onda necu sigurno nac posao

 

Ažurirano

 

btw hvala na odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija