Jump to content

darovni ugovor


Patka123

Preporučene objave

Postovani,

molim Vas za pomoc. Moja baka je mom tati (svom sinu) darovala pola stana darovnim ugovorom u kojem pise da ona ima pravo koristenja do svoje smrti a da se obitelj daroprimca obvezuje skrbiti o darodavcu do njegove smrti.Daroprimac stupa u posjed darovane nekretnine danom zakljucenja ugovora.

Moj tata je preminuo, ostavinskom raspravom stan je nasljedila moja mama. Baka je u starackom domu. Baka ima prijavljeno prebivaliste u darovanom stanu a boraviste u starackom domu. Dom si placa sama od svoje mirovine.

Zelimo prodati stan, sto moramo ciniti? Trebamo li imati bakin pristanak?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bakin pristanak nije uvjet za sklapanje kupoprodaje,medjutim morate znati da prodajom nekretnine bakino pravo sluznosti neprestaje,sto znaci da bi eventualni kupac morao trpiti teret nekretnine(malo bi tko pristao),jer bakino pravo prati nekretninu a ne vlasnika.

Naravno,postoji mogucnost da se baka valjano odrekne prava sluznosti,o cemu bi trebali sa istom porazgovarati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija