Jump to content

neplačanje poreza prema ugovoru


boliglava

Preporučene objave

Molio bih savjet, što se može učiniti kada naručitelj posla s kojim sam sklopio ugovor o autorskom djelu nije platio porez, iako prema zakonu i opisano u ugovoru to mora učiniti.Naime sa producentskom kućom AVA potpisao sam autorski ugovor.U ugovoru je točno navedeno da naručitelj plaća sva potrebna davanja.Od porezne uprave dobio sam obavjest da davanja nisu uplaćena, podnio sam žalbu i sada nakon 5 godina dobio sam rješenje drugostupanjske komisije da mi je žalba odbijena i da sam dužan ja platiti ono što je trebala producentska kuća.Radi se o snimanju sapunice "Ponos Ratkajevih", a koja je snimana 2007.g. U pouci o pravnom lijeku stoji da se protiv tog rješenja žalba ne može podnijeti, nego pokrenuti upravni postupak na Upravnom sudu.AVA kao takva više ne postoji.Mogu li što postići pokretanjem upravnog postupka?Honorare sam dobivao uplaćene u netto iznosu i nitko nije tada znao da AVA tj.Roman Majetić i Tonči Huljić, kao i treći igrač nisu uplačivali porez,prirez i što već treba.Nisam samo ja u toj situaciji, već cijela ekipa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija