Jump to content

nasljedstvo


viktorija2711

Preporučene objave

trebao bi jedan pravni savjet.Naime moj otac poslije smrti nije ostavio oporuku već smo njegovi najbliži nasljednici:supruga,kći i ja,imali ostavinsku raspravu.u tom periodu moja sestra je bila udata i nije živjela u zajedničkoj kući a majka i ja sa svojom obitelji smo uložili jako mnogo u adaptaciju kuće koja se sastoji od prizemlja,kata i potkrovlja i živimo zajedno,majka u prizemlju a moja obitelj i ja na katu.prilikom ostavinske rasprave moja sestra se odrekla svoga dijela kuće tako da je ta kuća podijeljena na dva dijela između majke i mene.međutim nigdje u nijednom dokumentu nije definirano čiji je koji dijel.ono što mene zastašuje je činjenica da se i majka a i sestra mogu dirat u kat gdje živimo i gdje smo uložili mnogo novca.zbog toga ne želim i dalje ulagati jer je majka par puta rekla da svoj dijel kuće želi ostaviti kćeri,mojoj sestri koja i dalje ne živi u kući i ne ulaže niti sudjeluje u bilo kakvim troškovima iako je već par godina razvedena i imala je puno prilika da dođe živjet sa majkom koje je ona propustila.zanima me što moram napravit i kome se obratit da bi imao zakonsko pravo na taj dijel kuće a nakon majčine smrti i na cijelu kuću jer ne želim biti u stahu da ćemo moja obitelj i ja ostati bez ičega ukoliko se moja sestra počme uplićati u raspravu o kući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kuca nije podijeljena.

Temeljem rjesenja o nasljedjivanju,izvrsen je upis suvlasnistva s omjerom prava idealnih suvlasnicki dijelova 1/2,koji u pogledu cjelovite nekretnine nisu odredjeni,ali su odredivi u postupku razvrgnuca..

Misljenja sam da je potrebno izvrsiti etaziranje kuce kao jednim vidom mirnog razvrgnuca suvlasnistva i stjecanja samostalnog dijela vlasnistva.

Majka ima apsolutno pravo da samostalno raspolaze svojim idealnim dijelom,sto podrazumijeva i prenos prava vlasnistva na kcerku.Kojim pravnim poslom ce to uraditi,ovisi iskljucivo o njoj samoj,no jedno je jasno,besplatnim pravnim poslom nesmije povrijediti vashe pravo na nuzni dio nasljedstva,jer ste i vi nuzni nasljednik,ako se pak odluci na teretni ugovor,kao sto je ugovor o dosmrtnom ili dozivotnom izdrzavanju,onda vas na posredan nacin lisava prava na nasljedjivanje,pa cak i prava na nuzni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija