Jump to content

pogoršanje-obračun


grozd

Preporučene objave

Molim odgovor.Predao sam za povećanje mirovine.Bila mi je3660,ali kada je bilo umanjenje za 10%.Smanjili su na 3500.Sada sam dobio riješenje na 4330 ali su ponovo kompletnu svotu umanjili za 10% tj za 433 kune.Po meni umanjli su dva puta mirovinu.Prvi puta su uzeli 166 kuna,a drugi put,433kn.Dakle dva puta su uzeli166kn.Dali je to u redu.Ako ne molim savjet što da uradim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim odgovor.Predao sam za povećanje mirovine.Bila mi je3660,ali kada je bilo umanjenje za 10%.Smanjili su na 3500.Sada sam dobio riješenje na 4330 ali su ponovo kompletnu svotu umanjili za 10% tj za 433 kune.Po meni umanjli su dva puta mirovinu.Prvi puta su uzeli 166 kuna,a drugi put,433kn.Dakle dva puta su uzeli166kn.Dali je to u redu.Ako ne molim savjet što da uradim.

To je tako i meni isto bilo. Isti slućaj samo je bila druga cifra u pitanju ali ovo ostlo sve isto. Nakon obnove postupka dobio sam novo rješenje sa novim obračunom mirovine gdje je na kraju rješenja pialo kolika mi mirovina iznosi ali da mi se od te cifre po zakonu o smanjenju mirovina uzima 10 % i da će mi se ustvari isplaćivati 10 % manje od onoga što mi po rješenju pripada.

 

A možeš se jedino žaliti na to rješenje koje si dobio i to ti je to. Nakon žalbe podneeš tužbu i sve dalje kako ide.

 

Ja se nisam žalio a ti kako hoćeš.

 

Ja sam pisao bio prigovor Ustavnom sudu još dok je zakon bio donešen ali je Ustavni sud prigovor odbio i rekao da je zakon donešen u kladu s Ustavom RH. I to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija