Jump to content

Očajan !!! ovrha, blokada


zikzak

Preporučene objave

Poštovani,

 

Radi se o tome da mi je porezna neki dan blokirala sve račune. Imam dva rješenja od njih jedno iz 2003 god. dok sam bio još obrtnik. Ja sam obrt zatvorio 2005 god. I poslije toga nisam bio zaposlen. 2007 god. sam se zaposlio porezna je izdala novo riješenje o ovrsi pljenidbom novčanih sredstava(plaća) ovršeniku koju ima kod poslodavatelja. Kad sam se zaposlio ja nisam bio otvorio neki zaštićeni račun jer su mi odbijali od plaće. Ja sam i dalje i zaposlen i svaki mjesec mi se to uredno skida sa plaće od 2007 god. Na moje iznenađenje neki dan kad sam htio plaćati račune vidim da mi je račun blokiran. Ja odmah otišao u Finu i pitao tko mi je to blokirao. Oni mi kažu da su oni to napravili po nalogu Porezne. E sad mi ništa više nije bilo jasno. Oni meni plijene plaću uredno i sad blokiraju račun. Išao sam u poreznu i pitao kako je to moguće i ona mi rekla da oni ne znaju zašto je fina tek sad blokirala to a riješenje je od 2003 god. Ja sam im bio rekao da daju nalog da to povuku jer po rješenju iz 2007 mi se plijeni to. Oni su mi rekli da je to nemoguće. Ovo mi je veliko opterećenje jer urednu sam poslovao preko svog računa i imao određene beneficije. Sad su mi sve blokirali i ja ne mogu uredno više funkcionirati. Ja uzdržavam dvoje djece i nezaposlenu bolesnu ženu (multipla skleroza). Imam sve dokumente i rješenja. Kako se porezna prvo naplaćuje vidim da iz toga ima još firmi kojima sam dužan VIP, T- mobil, Messer Croatia i još neke sitne stvari. To datira sve iz 2000 do 2004 god. Ja nisam siguran da li je nastupila zastara za to jer poslije nitko mi se nije javio ili tužio.Molio bi za pravnu pomoć i ako je potrebno mogu svu dokumentaciju poslati na neki mail da netko ima konkretni uvid. Zbilja sam očajan i ne znam što i kako mi je dalje postupit. Ja sam normalno otvorio zaštićeni račun ali bi volio da se skine ta blokada jer smatram da nije osnovana kad mi se plijeni već zakonski dio. Ja sam predao sve za reprogram ali još nisam dobio nikakvu obavijest. Zbilja mi je pravna pomoć potreban i molio b dami netko da neki savjet ili da me uputi na nekoga. HVALA

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija