Jump to content

TZ obrazac


Millione

Preporučene objave

Imam puno nejasnoca i molimo bi sto opsirnije objasnje. Zatrazio sam poreznu karticu i u njoj ne pise pravo stanje koje sam putem TZ obrasca prijavio?!

 

Fizicka sam osoba i imam rjesenje za iznamljivanje soba u domacinstvu i to su mi jedina primanja. Status nezaposlen.

 

Primjer TZ obrasca s trazilice mozete vidjeti ovdje:

http://www.poslovniforum.hr/zakoni-turizam/69-96.asp

 

Po nekom naucenom pravilu, jos od prije 6 godina prijavu radim uvjek na isti nacin putem TZ obrasca. Inace vodim knjigu prometa i izadjem racune. U 2012 osnovica je bila: 79 000KN, stopa: 0,25, a razika za uplatu je bila 158KN.

 

Pausalno placam boravisnu i poreznu.

 

Poreznu karticu sam zatrazio zbog izdavanje vize, a sad mi je potrebna radi dizanja stambenog kredita. TZ obrazac se pokazao kao nevazec dokument u nekim uredima za dokazivanje i doprinosa novaca. Ne pitajte me zasto, vec me zanima, zasto u poreznoj kartici ne pise 79 000 KN? Ili 79 000 KN manje pausalni porezni i boravisni porez? To bi zapravo bili moji stvarni novci s kojima ja raspolazem sada.

 

Jel bilo bolje da sam prijavu u porezom uredu radio preko regularnog obrasca za porez? Posto to nisam do sad, trebaju mi upute. I sto da radim s TZ obrascom onda?

 

Hvala unparijed na svim odgovorima.

 

Lp,

Millione

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija