Jump to content

prevara ili ne?


komesar25

Preporučene objave

poštovani

 

vjerojatno postoji vec negdje tema a neznanm jer je pitanje stavito u ispravan podforu, stoga se unaprijed ispričavam.

 

naime, naručio sam telefen preko njuškala, posjedujem i spremljen oglas, sve mailove i sms poruke koje sam razmjenio s prodavateljom

 

radi se o tome da je u oglasu stojalo da se prodaje bijeli telefon u vrlo dobrom stanju i u potpunosti isprava..

telefon sam preuzeo platio otkupninu od 1900kn..

u kutiji je bio točno taj telefon koji sam naručio ali ne u baš bajnom stanju pa sam odlučio malo provjerit telefon i preko imei broja telefona saznam da je to u biti crni telefon al je vjerojatno bio polupan pa mu je stavita bijela maska (i to loše stavljena)..

 

kontaktirao sam prodavatelja i on se ograđuje od toga kao nezna on ništa..

 

mene sad zanima dali to spada u prevaru ili ne i kake su mi solucije?

 

hvala vam unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez da uopće ulazimo u mogućnosti dokazivanja kaznenog djela prijevare, treba napomenuti kako bi se ovdje, imajući u vidu vrijednost predmetnog telefona (1.900,00 kuna), radilo o kaznenom djelu tzv. privilegirane prijevare iz čl. 236. st. 3. Kaznenog zakona (koja pokriva iznose do 2.000,00 kuna), a koje kazneno djelo se progoni po privatnoj tužbi. To znači da ste vi ovlašteni tužitelj, a ne državno odvjetništvo. Od obraćanja policiji isto neće biti nikakve koristi, jer je progon na vama.

 

Zaključak - za kazneni progon si razmislite, a imate i instrumente obveznog prava na raspolaganju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija