Jump to content

Zapljena plaće


anonimno

Preporučene objave

Bio sam dužan, zbog nezaposlenosti, Zagrebačkoj banci iznos od 5000 kn, otprilike 4 rate po 1030 kn plus kamate, međutim, počeo sam raditi i uredno uplaćivao 1500 k n mjesečno, znači 1,5 ratu.

Odjednom su mi zapljenili cijelu plaću, zbog čega sam imao gomilu problema, nakon par dana došla mi je obavijest o preboju duga.

 

Da li je to legalno???

Zar nije limit zapljene 1/3 primanja???

Nemam se kome obratiti, a svi govore da nesmiju zapljeniti više od 1/3..

 

Odjednom me zovu iz ZABE i ulizuju mi se nekakvim dodatnim uslugama , da mi iziđu u susret...

Prijateljica mi radi u "toj banci" i hvali se da dobivaju takozvanu "bonus" plaću ako "ogule" ljude , penzionere itd. na foru da im ne navedu sve mogučnosti i tako im uvale nekakve "skuplje naknade" koje uopće ne moraju platiti nego plačaju jer neznaju....

 

 

MOLIM VAS DA MI POMOGNETE!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoj problem je općenito problem loše informiranosti naših građana o tome što potpisuju. U mahnitom zaduživanju, ljudi su prestali čitati ugovore i razne izjave koje potpisuju jer im je u tom trenutku bitno samo dobiti traženi i očekivani novac. A zapravo nisu svjesni da zalažu CIJELU plaću, CIJELU imovinu i sl. - a što je sve dopušteno prema hrvatskim propisima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija