Jump to content

Kupoprodaja nekretnina


gardenia

Preporučene objave

Upravo smo u prodaji obiteljske kuće.

Dolaze nam zainteresirani kupci s kojima uspostavljamo dogovor o kupoprodaji i potpisujemo kupoprodajni ugovor te uzimamo kaparu.Sad nastupaju problemi.U ugovoru stoji članak (6) ,u kojem se prodavatelji obvezuju da će u roku od 4 mjeseca podnijeti zahtjev i ISHODOVATI rješenje o izvedenom stanju te izvršiti upis pozitivne zabilježbe u ZK izvadak kojom se dokazuje legalitet predmetne nekretnine,ne znajući taj čas da se u tom roku ZAKONSKI ne može to riješiti zbog prenatrpanosti istih.Naknadno dobivamo informaciju da u tom roku legalizaciju objekta nije moguće izvršiti i da se čeka po godinu dana.Rok za isplatu ostatka ukupnog iznosa je 6 mjeseci i to na taj način da kupac diže hipotekarni kredit na tu našu nekretninu ,a ne može ga dobiti dok se ne izvrši legalizacija.Sada dogovaramo napraviti aneks ugovora sa produženjem svih rokova, ali nas kupac ucjenjuje i želi da se promjeni još jedan članak u kojem stoji kako u slučaju odustanka prodaje prodavatelj vraća ne dvostruku nego TROSTRUKU kaparu.To je ono što bi mi htjeli izbjeći potpisati,ali nam prijete sudom,obzirom da nismo ispoštovali ovaj rok za legalizaciju ,a to je zakonski nemoguće.

Pitanje: šta ako ne potpišemo i dođe do suda,da li gubimo sud zbog toga ili se to može pobiti (zbog takvog zakona)?.Nitko živ nije znao da će legalizacija tako dugo trajati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupac podiže kredit (ak sam dobo skužio sa hipotekom) na vašu nekretninu?

dali ste normalni? ako sam dobro shvatio, odobriti hipoteku na vaše vlasništvo a niste rješili isplati .

kome banka isplaćuje iznos kredit (trebala bi prodavatelju)

koliki je iznos kredita a koliki je iznos gotovine ?

 

banka obično odobrava kredit u vijednosti 1/3 do 1/2 kupljene nekretnine .

šte sa razlikom ?

 

moguće da banka odobri kredit . isplati kredit kupcu a na vašu nekretninu zabilježi hipoteku. kupac dobije novac a vi problem (vračanje hipotekarnog kredita da bi se brisala hipoteka.

pozorno sa takom vrstom trgovine. hipoteka na nekretninu može ali samo ako isplata kredita ide prodavatelju (vlasniku nekretnine) a iako razliku dobijete u gotovini, prije sklapanja bilo kakvog ugovora.

 

nađite povjerljivog odvjetnika (ili javnog bilježnika ili osobu koja je upoznata sa pravom) koji će vam sačiniti kupoprodajni ugovor i zaštititi vas i vašu nekretninu.

od kupca tražite da potpiše vaš ugovor na kom su moguće izmjene koje bi koristile kupcu a vama nebi štetile.

 

u svakom slučaju kontaktirajte i banku (kreditora) i saznajte uvjete. i postavljajte ih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupac podiže kredit (ak sam dobo skužio sa hipotekom) na vašu nekretninu?

dali ste normalni? ako sam dobro shvatio, odobriti hipoteku na vaše vlasništvo a niste rješili isplati .

kome banka isplaćuje iznos kredit (trebala bi prodavatelju)

koliki je iznos kredita a koliki je iznos gotovine ?

 

banka obično odobrava kredit u vijednosti 1/3 do 1/2 kupljene nekretnine .

šte sa razlikom ?

 

moguće da banka odobri kredit . isplati kredit kupcu a na vašu nekretninu zabilježi hipoteku. kupac dobije novac a vi problem (vračanje hipotekarnog kredita da bi se brisala hipoteka.

pozorno sa takom vrstom trgovine. hipoteka na nekretninu može ali samo ako isplata kredita ide prodavatelju (vlasniku nekretnine) a iako razliku dobijete u gotovini, prije sklapanja bilo kakvog ugovora.

 

nađite povjerljivog odvjetnika (ili javnog bilježnika ili osobu koja je upoznata sa pravom) koji će vam sačiniti kupoprodajni ugovor i zaštititi vas i vašu nekretninu.

od kupca tražite da potpiše vaš ugovor na kom su moguće izmjene koje bi koristile kupcu a vama nebi štetile.

 

u svakom slučaju kontaktirajte i banku (kreditora) i saznajte uvjete. i postavljajte ih.

 

 

 

 

gardenia

 

Hvala na odgovoru ali možda nisam navela da mi već imamo hipotekarni kredit i od njihovog se dobivenog kredita namiruje direktno naš u tu banku a ostatak dobivamo na račun,ali to nam nije problem to smo se raspitali najveći problem nam je sada taj rok od 4 mjeseca koji je prošao a mi nismo nikako zakonski mogli napraviti legalizaciju.Da li nas na temelju toga oni mogu tužiti i da li im to prolazi na sudu neki kažu da a neki ne .Tu mi treba baš odgovor pravnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija