Jump to content

Komunalna naknada- pomoć hitno


Mrs. Fusion

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim pomoć.

Problem je sljedeći:

17.07.13. dobili smo Riješenje o ovrsi o ne plaćanju komunalne naknade od perioda 2010 godine do dana kojeg sam gore navela, nekih 2.000,00 kn.

U Riješenju je pisalo da se dug podmiri u roku od 8 dana.

Mi smo taj račun platili 9. dan.

 

Dana 13.09.13. dobili smo Nalog za plaćanje u iznosu od 453 kn, gdje je specificiran iznos računa(nekih 98 kn) te je na to dodana kamata od 350,00 kn (ukupno gore navedenih 453 kn) a veza je sa Riješenjem o ovrsi kojeg sam ga opisala gore na početku ovpga maila (piše Klasa, Ur. broj...- isti kao i na ovrsi)

 

Još nisam nazvala niti otišla u Ured za financije grada u kojem zivim (imam namjeru sutra ili preksutra) :hekla:, ali bih voljela kad bi me netko informirao i objasnio mi o čemu se ovdje radi? :dvoje:

Piše dospjeće ovog računa je 30.09.13.

 

Dali se ovo odnosi na jedan dan zakašnjenja kada račun nije plaćen "u roku" od 8 dana ili automatske javne bilježničke troškove.

 

Koja su moja prava, ako sam ja tu ovrhu podmirila i platila dugovanje koje se vuče od 2010 godine.

 

Molim za pomoć & veliko hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani PPoslovni,

 

bila sam jucer u Financijama grada, i ispitala sve vezano za ovo.

Uglavnom, u ovrsnom postupku navedene su kamate od nekog dugovanja ranije :pravila:...i to smo sve podmirili devet dana nakon.

Sada je stigao redovni racun tj. III kvartal...sa kamatama od zadnjeg dugovanja kojeg treba podmiriti, a nakon toga dolazi jos jedan racun...od 200,00 kn...a to su troskovi ovrsnog postupka.

Sve u svemu jedno veliko s**nje...:(

Poanta svega je ne ignorirati racune i ne ignorirati opomene, mada je u nasem slucaju to izignorirao netko drugi tko je zivio ranije na ovoj adresi...(familija) :glavomozid:...

Zao mi je jedino sto neznam koja su moja prava zalbe, postoji li uopce pravo zaljenja, zastare nakon 3 godine...itd.

Uglavnom...ako nista, nadam se da sam barem pomogla nekome sa ovom temom...;)

Hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija