Jump to content

Podjela imovine nakon rastave


BOSCICO

Preporučene objave

Pozdrav, u postupku sam razvoda braka nakon 22 godine zajedničkog života. Nadao sam se da ću se uspijeti ljudski, civlizirano dogovoriti oko podjele imovine, ali supruga to odbija. Kad smo se oženili , supruga je imala svoju firmu i bila je jedini zaposlenik , u sobičku od 4 m2. Kupili smo stan gdje smo živjeli sa svojom djecom. Ona je od roditelja prije nek smo se oženili dobila kuću. zaposlio sam se kod nje i dan danas radim kod nje. prodali smo stan i njezinu kuću i sve uložili u firmu i iz firme kupili veću kuću i adaptirali je sve na račun njezine firme, da si možemo odbijati porez. sad je to jedan stambeno poslovni prostor od 370 m2, u skolpu kojeg je kancelarija 100 m2 sa šest zaposlenika. Kupili smo i auto na firmu. Sve što sam zarađivao , ulagao sam u kuću i obitelj. Moje pitanje je koja prava na podjelu imovine imam. Jer nelogično mi je da me izbaci iz kuće na cestu sa jednim koferom nakon toliko godina. unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine (može odmah ne čekati rezultat brakorazvodne parnice).

sud će donijeti odluku temeljem dokaza koje prilože stranke.

 

posjedovala je firmu prije sklapanja brak i kuću (dar roditelja).

prodala je osobnu imovinu i uložila u osobnu imovinu.

imovina koja potječe od opsobne imovine je osobna imovina.

kako je stan stečen. kupljen preko firme?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija