Jump to content

molila bih vas za pomoć


štrunfeta

Preporučene objave

Majka i otac dobili su od svojih firmi 50% po pola učešća za kupnju stana 1973 godine.Otac je umro 1997 , majka je tražila da se u njenu korist odreknemo, što smo učinili ja ,sestra i brat .Sestra se u međuvremenu rastavila oko 2005 i došla stanovat kod majke s djecom(koja su danas punoljetna i više u tom stanu ne žive sa mojom sestrom.Sestra nikad nije radila i prima socijalnu pomoć,u međuvremenu se majka posvađala s bratom i ona nam priznaje da je s bratom bez našeg znanja sklopila doživotni ugovor s njim,priznaje da je falila ode s nama kod advokata da vrati na stan na njeno ime jer brat ne ispunjava sve uvjete ugovora već sestra koja živi s njima daje izjavu odvjetniku da je bila pod tabletama koje godinama pije poslije očeve smrti i da ju je odveo na prepad ,odvjetnik kaže da če pokrenuti postupak na sudu te da ga jedna kći obavjesti o mirnom raskidu ugovora ili o pokretanju postupka na sudu.Što smo mi isti dan napravili bio je to petak popodne .Brat s majkom odlazi tom istom odvjetniku i s majkom traži da se njena izjava poništi odmah i ispred njega poništi,majka na naš upit kaže da se ona neće boriti ni svađati da mi tražimo poslije njene smrti svoje pravo.Što da ja i sestra radimo (ona pošto živi s njima ne može ništa poduzeti jer je brat nasilan i ona ga se boji da je ne izbaci iz stana,ona ne radi nema primanja).Što poslije majčine smrti imamo li pravo na nužni dio i kako da ostvarimo svoje pravo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz vase objave moze se zakljuciti da je su majka i sin sklopili ugovor o dozivotnom uzdrzavanju.

Takvu vrstu pravnog posla je teze pobijati,ali nije nemoguce,medjutim vi i ostali nasljednici takav postupak mozete zapoceti tek nakon smrti vase majke,jer je sasvim izvjesno da ona za svoga zivota to nezeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija