Jump to content

molim savjet


tužna mama

Preporučene objave

U braku sam 11 godina,imamo dvoje prekrasne djece,no problem je taj što je suprug alkoholičar koji je već 2 godine nezaposlen i ne trudi se zaposliti.Ja sam zaposlena i financiram cjelu obitelj,kao i plaćanje kredita za kuću u kojoj živimo.Sada je došla voda do grla jer suprug me znao i fizički zlostavljati što sam prijavila policiji,međutim nakon noći triježnjenja kod njih došao bi doma,dobio kaznu i opet sve po starom.Trenutno nema fizičkog ali ima psihičkog nasilja,što više ne mogu trpiti.Plaćam mjesečno 4.000,00kn kredit koji on ne otplaćuje jer sam jamac i 1.000,00kn stambeni kredit.Zanima me koja su moja prava u slučaju rastave jer sada ozbiljno razmišljam uzeti djecu i otići k svojima i kako regulirati kredite ako on ostane u toj kući a djeca i ja iselimo.

Molim vas savjet jer sam već umorna....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

i krediti se djele kao bračna stečevina (ako su korišteni u braku i za potrebe obitelji).

 

po novom zakonu (ili je još samo prijedlog ) u kuću ili stanu ostaje onaj roditelj kom sud dodjeli brigu o djetetu. barem do punoljetniosti djeteta.

 

ako nebi otplaćivao svoj dio kredita, ovrhom na nekretnini tražiti povrat plaćenih rata za otplatu kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kuća je napravljena u dvorištu njegovih roditelja tako da ja ne mislim tamo ostati...imam gdje biti sa djecom (kuća mojih roditelja)tako da mi smještaj nije problem,zaposlena sam sa vrlo dobrim primanjima ali jednostavno se ne mogu nositi više sa njegovim alkoholizmom jer je sve gore,a opet ne želim plaćati i rješavati njegovo stambeno pitanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija